Документування воєнних злочинів проти ЛҐБТІК+

Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» разом з благодійною організацією «ІНША» за підтримки американської правозахисної організації «OutRight International» документує воєнні злочини і порушення прав ЛҐБТІК+ на деокупованих територіях Херсонщини.


Повномасштабне російське вторгнення в Україну посилило дискримінацію щодо представників ЛҐБТІК+спільноти. Громадяни, які перебували в російській окупації розповідають про випадки жорстокого знущання з боку російських військових, особливо по відношенню до людей ключових груп. Відомо, що з боку окупанта «веселкова» символіка стала покажчиком для принижень, знущань і навіть ліквідації людей, на кому знаходили відповідні татуйовання або у чиїх смартфонах були встановлені застосунки для ЛҐБТ-знайомств. По інший бік фронту, на підконтрольній території України спостерігається посилення недовіри до правоохоронних органів, через що постраждалі не заявляють про скоєнні воєнні злочини проти них та їхнього оточення.

Спільними зусиллями команда проєкту вивчає та проводить дослідження можливих випадків порушення прав ЛҐБТІК+, документує випадки злочинів, скоєних на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Спеціалісти фіксують свідчення постраждалих осіб та очевидців подій, збирають відеоматеріали та інші докази, що можуть свідчити про порушення прав. Далі адвокати і правозахисники аналізують отриману інформацію та застосовують правові механізми захисту прав, а факти воєнних злочинів передають до Міжнародного трибуналу.

Повідомити про випадок порушення прав можна листом на електронну пошту projectorgo.press@gmail.com або через наступну форму, після чого кейс-менеджер зв’яжиться з вами для уточнення інформації і подальшої передачі юридичній команді.


Форма для повідомлення про випадок