В Одесі з липня 2022 року діє центр тимчасового перебування представників ЛҐБТК+спільноти, які внаслідок повномасштабного російського вторгнення стали внутрішньо переміщеними особами.
Мешканці прихистку можуть відвідувати групи психологічної підтримки, отримувати разове індивідуальне психологічно-мотиваційне консультування та інформаційно-довідкову підтримку.
Крім того, представники ЛГБТК+спільноти, які опинилися у скрутному становищі, отримують гуманітарну допомогу в вигляді сертифікатів для закупівлю необхідних товарів у мережі супермаркетів «Сільпо».
Центр тимчасового перебування для ВПО-ЛҐБТК+ в Одесі організований командою громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Місії міжнародної гуманітарної організації HEKS/EPER в Україні в рамках проєкту «Швидка гуманітарна допомога під час війни для вразливих соціальних груп в Одеській області» та продовжений з жовтня 2022 року за підтримки громадської організації «Київ Прайд».


Новини проєкту
- ГО «ПРОЖЕКТОР» розробила інформаційно-довідкову карту для ВПО-ЛҐБТК+ в ОдесіЗ весни 2022 року команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки міжнародних та українських організацій виконує гуманітарну місію, надає прихисток для внутрішньо переміщених ЛҐБТК+, забезпечує дотримання … Read moreГО «ПРОЖЕКТОР» розробила інформаційно-довідкову карту для ВПО-ЛҐБТК+ в Одесі
- Від партнерів ГО «ПРОЖЕКТОР» трансґендерні та небінарні люди зможуть отримати нову професіюКоманда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» активно допомагає вразливим спільнотам, зокрема продовжується робота з соціалізації трансґендерних і небінарних осіб, які внаслідок російського вторгнення опинилися у скрутному становищі, … Read moreВід партнерів ГО «ПРОЖЕКТОР» трансґендерні та небінарні люди зможуть отримати нову професію
- Центр тимчасового перебування для ВПО-ЛҐБТК+ в Одесі продовжує функціонувати в умовах блекаутуНезважаючи на загрозу повторних атак з боку російської армії та періодичні блекаути, в Одесі продовжує працювати Центр тимчасового перебування для ЛҐБТК+, що стали вимушеними переселенцями … Read moreЦентр тимчасового перебування для ВПО-ЛҐБТК+ в Одесі продовжує функціонувати в умовах блекауту
- Фахівчині IMC провели лекцію з ґендерно-зумовленого насильства для ВПО-ЛҐБТ+ з прихистків ГО «ПРОЖЕКТОР»15 грудня у приміщенні Простору матері і дитини, який нещодавно відкрився в Одесі, пройшла інформаційна сесія щодо ґендерно-зумовленого насильства. Проводили її фасилітаторки Міжнародного Медичного Корпусу … Read moreФахівчині IMC провели лекцію з ґендерно-зумовленого насильства для ВПО-ЛҐБТ+ з прихистків ГО «ПРОЖЕКТОР»
Роз’яснення
Центр приймає ЛҐБТК+ та їхніх рідних: близьких родичів, таких як батьки, бабусі, дідусі, партнери, партнерки, діти. Якщо особа заселяється разом з кимось, тоді кожний потенційний мешканець прихистку заповнює анкету окремо. У пункті «чому ви потребуєте прихистку» вкажіть також, що ви подаєтеся разом.
Обробка заявки на поселення триває 48 годин. Ми її бачимо та обов’язково з вами зв’яжемося. Поселення в день заповнення заявки немає.
Максимальний термін перебування у Центрі – 30 діб.
У прихистку діють чіткі правила, які важливо дотримуватися. У разі порушення їх, така особа залишає прихисток без права на повторне заселення.
ГО «ПРОЖЕКТОР» залишає за собою право відмовити у поселенні, якщо форма заповнена недостатньо повно, або за інших причин.
Якщо вам немає 18 років, у вас має бути дозвіл одного з батьків або опікунів, якщо вам менше ніж 16 років – такий дозвіл має бути завірений нотаріально.
Як правильно заповнювати анкету на поселення?
- У пункті «посилання на ваш профіль» має бути саме посилання, а не просто нікнейм. Профілі мають бути відкритими з моменту подання заявки до моменту як з вами зв’яжуться. Тобто, ви маєте відкрити профіль на 1-2 доби, далі можете знову закрити. Це необхідно аби ми впевнилися у вашій особі. Профілі мають бути активними.
- Рекомендації зі спільноти: це мають бути щонайменше дві людини й чию приналежність до ЛҐБТ+спільноти можна ідентифікувати. Люди, яких ви вказуєте мають бути в курсі того, що ви їх вказуєте.
- Вакцинація має бути дійсна на момент заповнення заявки. Якщо її немає – потрібно зробити до заселення і вказати це. Якщо ви прибуваєте з тимчасово окупованих територій, де не було можливості зробити вакцинацію – ви матимете три дні у прихистку на те, щоб її зробити (адреси пунктів вакцинації можна дізнатися за місцем). У інших випадках, без сертифікатів, на жаль, особи не заселяються.
Дякуємо за розуміння! Ми завжди будемо раді вам допомогти!