Журналісти з’ясували, що зміниться після рішення суду щодо всиновлення дітей українцями з ВІЛ+ 🎦

Кореспонденти українських телеканалів висвітлили подію, яка повинна змінити долю багатьох родин. 8 листопада 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав нечинною норму Міністерства охорони здоров’я, через яку людям, що мають ВІЛ, відмовляли в оформленні всиновлення та опікунства дітей. Такого рішення домігся адвокат Віталій Матвєєв, який захищав інтереси одеситки, що намагалася взяти під опіку 12-річного хлопчика після смерті його мами.

До цього близько 300 ВІЛ-інфікованих родин щороку виявляли бажання всиновити дитину, але їм не давали. Судитися вони не хотіли, щоб не відкривати свій статус. Хоча в Україні увесь цей час діяв закон, де чітко вказано, що ВІЛ-інфіковані люди мають ті ж самі права і обов’язки, як і звичайні люди без такого статусу.

З іншого боку в Україні на усиновлення чекають 17 тисяч дітей, а поміж нас живе майже 250 тисяч людей з ВІЛ. Тобто кожна сота людина віком від 15 до 49 років інфікована.

Тож як зміниться життя сотень родин завдяки цьому резонансному рішенню – дивіться в сюжетах телеканалів.

ТСН: Всиновлення з ВІЛ-статусом

Сюжет ТСН про історію, як адвокат Віталій Матвєєв домігся рішення суду, що дозволяє ВІЛ-інфікованим українцям всиновлювати дітей.

Новини ТК «Академія»: Хвороба – не перешкода

Сюжет телеканалу «Академія» про те, що відтепер в Україні ВІЛ-інфіковані люди можуть стати опікунами та всиновлювати дітей.

Підсумки тижня на ТК «5 канал»: Право на сім’ю

І вони мають право на сім’ю. ВІЛ-інфікованим дозволили всиновлювати дітей. Однак чи погодиться на це МОЗ? Цю теми висвітливи журналісти «5 каналу» .

News UA|TV English: Discrimination of HIV-Positive Ukrainians

Журналісти телеканалу UA|TV розповідають міжнародній громадськості про прогрес в Україні в питанні дотримання прав людей з ВІЛ-позитивним статусом. Безпосередньо це досягнення команди на чолі з адвокатом Віталієм Матвєєвим, яка два роки допомагала позивачу Альбіні Котович відстоювати своє право на всиновлення дитини.