Інформація для ЛҐБТК+

ЛҐБТК+ (лесбійки, ґеї, бісексуали, трансґендерні люди, квіри) є однією з найбільш дискримінованих соціальних груп в українському суспільстві. Нерідко отримують погрози на ґрунті ненависті, гомофобії чи трансфобії, а також на цьому тлі зазнають фізичного насильства, переслідувань, нападів та інших злочинів. Нерідкісні випадки недотримання права на працю та освіту, порушення прав під час медичного обслуговування, з боку правоохоронних органів, державних структур, судових інстанцій.

У воєнний час порушення прав ЛҐБТК+ пов’язано з різними формами дискримінації. Представники спільноти зазнають труднощів при перетині кордону та блок-постів, при поселенні у прихистках та працевлаштуванні на новому місці перебування. Особливо це стосується людей, які мають зовнішню невідповідність, знаходяться у трансґендерному переході або їхня ґендерна ідентичність не відповідає даним у документах. Також через бойові дії та окупацію з боку російської загарбників з’являється ймовірність втрати доступу або обмежений доступ до важливих ліків від ВІЛ або замісної гормональної терапії, яка призначається пожиттєво.

Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» з 2020 року займається питаннями представників ЛҐБТК+спільноти та має успішній досвід у вирішенні складних кейсів, пов’язаних із захистом прав та інтересів лесбійок, ґеїв, бісексуалів, транслюдей і квірів.

Наші можливості

Діяльності здійснюється за підтримки