«Клініка прав людини» збирає онлайн-групу психологічної підтримки для біженців з числа вразливих категорій

При проєкті «Human Rights Clinic» розпочинає роботу онлайн-група психологічної підтримки за принципом «рівний – рівному» для українських біженців та внутрішньо переміщених осіб із числа вразливих соціальних груп, таких як ЛГБТК+, людей, які живуть ВІЛ/СНІД, їхніх рідних та близьких, жертв насильства.

Починаючи від 24 лютого 2022 року понад 12 мільйонів українців були вимушені лишити свої домівки. З них понад 5 мільйонів перебуває у Європі та намагається адаптуватися. Чимало серед них тих, хто раніше зазнавав стигматизацію чи дискримінацію за ознаками стану здоров’я, сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності та був вимушений скривати свою сутність від суспільства. Зараз їхня минула картина Всесвіту зруйнована – вони опинилися у нових реаліях в новому статусі… От тільки перед кожним повстало питання щодо теперішньої точки знаходження. Що це: вимушена еміграція, усвідомлений переїзд або екстрена евакуація?

У такій стресовій ситуації суттєво посилюється потреба в прийнятті. Якщо немає можливості задовольнити цю потребу, людина почувається ізольованою й самотньою, тим паче, за кордоном, що додатково погіршує її здатність справлятися з наслідками стресу. Тому важливо спілкування та підтримка, які приносять задоволення і збагачують усіх учасників діалогу.

Ця онлайн-група підтримки рекомендована для внутрішньо перемішених осіб та біженців, які переживають кризовий стан. Тут вони навчяться говорити про власні труднощі, свої почуття й переживання і, як результат, переформулюють наявні проблеми у власне завдання, а також знайдуть за допомогою психологині проєкту Юлії Арсієнко та вузькому колу нових друзів внутрішні та зовнішні ресурси для його вирішення.

Проходитиме онлайн-група один раз на тиждень на платформі сервісу Zoom. Зареєструватися для участі можна за наступною формою:

Форма для реєстрації учасників групи

    Оберіть соціальну групу, до якої ви належите:

    Я ознайомився(-лась) з Політикою конфіденційності та даю згоду на обробку персональних даних, вказаних у цій формі.


    Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.