Думка юриста: Сумська міськрада обмежила права підлітків та дітей неправомірно 🎦

Живеш у Сумах і тобі не виповнилося 16-ти – сиди вдома або ж бери на прогулянку батьків. Як повідомляють журналісти програми «ЧП.інфо» телеканалу «Магнолія ТВ», міська рада вирішила заборонити підліткам гуляти після 22-ої години. Відтепер без супроводу дорослих вони не мають права перебувати на вулиці, заходити в кафе та ресторани і навіть у продуктові магазини.

Згідно з документом, за тим, аби юні сумчани не вешталися вулицями, стежитимуть поліцейські. Помітивши підлітків після 10-ої вечора самих, правоохоронці виписуватимуть штраф їхнім батькам, а продавці магазинів та кав’ярень перевірятимуть документи у відвідувачів.

Зроблено це нібито з метою профілактики правопорушень серед дітей та молоді, попередження криміногенної обстановки в підлітковому середовищі на території міста, вчинення протиправних дій дітьми, поширення проявів вживання неповнолітніми алкогольних та слабоалкогольних напоїв, продажу підліткам спиртних напоїв та втягнення їх у пияцтво.

Батьки неповнолітніх сумчан рішення депутатів, м’яко кажучи, не зрозуміли. Тож залишили чимало гнівних коментарів у соцмережах.

Членкиня правління ГО «ПРОЖЕКТОР», юристка проєкту «Human Rights Clinic», адвокатка Кароліна Палайчук посилається на статтю 33 Конституції України, яку депутати Сумської міськради або таки не читали, або ж свідомо її порушили, зазначають журналісти. Так само як і статтю 12 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Більш того, експерти констатують, що Сумська міськрада вийшла за межі своїх повноважень, оскільки надзвичайного чи воєнного стану в Україні немає, та й локлауну у зв’язку з коронавірусною інфекцією також не оголошено, а ось для того, аби боротися зі злочинністю, в тому числі підлітковою, запроваджувати комендантську годину абсолютно не потрібно.

Тож правозахисники радять батькам, яких спробують оштрафувати за те, що їхня дитина гуляє на свіжому повітрі, скаржитися до суду, адже Закон та Конституція повністю на їхньому боці.


Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.