П’ять соціально відповідальних проєктів та благодійних ініціатив об’єдналися навколо розмаїття прикладів добрих справ. Створено три соціальних відеоролика за участю українських знаменитостей, лідерів громадської думки і справжніх професіоналів своєї справи. Промокампанія охопила майже мільйонну аудиторію, мобілізувала доброчинців з різних сфер та надихнула суспільство на гарні вчинки.
Такі підсумки тримісячної роботи креативної команди громадської організації «ПРОЖЕКТОР» та партнерів в рамках національної інформаційної кампанії #ЛікуйДобром, що реалізовувалася за підтримкою Чорноморського фонду регіонального співробітництва (The Black Sea Trust for Regional Cooperation).
За цей час вдалося створити своєрідний маніфест солідарності та поваги до лікарів та працівників медичної сфери. Завдяки цій ініціативі кожен, хто долучився до участі в кампанії, зміг розповісти про свою особисту рису, якою він чи вона допомагає «лікувати» світ. Таким чином було зібрано близько 50 історій, де публічні особи та пересічні громадяни розповідали про свої добрі вчинки, знання, вміння та слова.

Андрій РАДЕЦЬКИЙ
«Спеціально для кампанії ми розробили унікальний символ – жест солідарності з лікарями, які зараз стоять на передовій в боротьбі з пандемією. Як солдати на війні, вони захищають нас і боряться з невидимим ворогом. Ознакою вдячності солдатам за мирне небо над головою є жест руки на серці. Жест солідарності з лікарями – та сама права рука на грудях, прикрита лівою – як символ вдячності, захисту і підтримки. Цей самий жест став основою для логотипу кампанії».
голова правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
координатор медіакампанії #ЛікуйДобром:
Ментори доброчинності
Все розпочалося в листопаді минулого року, коли громадська організація «ПРОЖЕКТОР» спільно з дитячою телешколою «АБО» розпочали підготовку до створення соціальних відеороликів. В них знялися 16 відомих українців з різних сфер, які розповіли, чим саме вони роблять світ краще.
Крім цього, навколо добрих справ об’єдналися ще п’ять партнерських громадських організацій, приватних компаній та соціальних проєктів, які запропонували власні ініціативи щодо ліквідації негативних наслідків пандемії, зниження психологічної напруги в суспільстві та благодійності, не орієнтованої на збір коштів.
В рамках медіакампанії #ЛікуйДобром за участю мережі донорських плазмацентрів «Biopharma Plasma» вдалося запустити нову хвилю донорського руху та інформувати громадськість про можливість стати донором реконвалесцентної плазми. Саме із такої плазми, що відділяється з крові людей, які перехворіли на COVID-19, виготовлять гіперімунний імуноглобулін – лікарський засіб для лікування важких форм коронавірусної інфекції.
Також проводилася інформаційна кампанія щодо можливості віддати одяг та книжки на благодійність, а благодійний фонд «Светр» передавав ці речі малозабезпеченим сім’ям, які постраждали внаслідок економічної кризи. Пропонувалося й взяти з притулку домашнього улюбленця через благодійний фонд «Happy Paw», що теж долучився до кампанії.
З інфокампанією співпрацювали ще два соціальні проєкти. Зокрема, проєкт «Hair for Share», через який здійснюється збір волосся з метою виготовлення перук онкохворим дітям, що втратили волосся в наслідок хіміотерапії, та проєкт «Human Rights Clinic», юристи якого надали понад 100 консультацій пацієнтам та працівникам медичної сфери, що зазнали негативних наслідків пандемії коронавірусної інфекції COVID-19.
ТОП яскравих історій добра
Близько 50 історій про добрі вчинки вдалося зібрати в рамках медіакампанії. В нашому суспільстві якось не прийнято ділитися власним досвідом і хизуватися добрими справами. Проте, ініціатор кампанії Андрій Радецький був впевнений, що прикладами та ідеями добрих справ слід ділитися, бо вони можуть когось надихнути.
Тому ми пропонуємо до уваги найбільш вражаючі пости, які користувачі соцмереж писали під хештегом #ЛікуйДобром.
«Бо світ став добрішим»
«Це красунчик Лео, і йому дуже поталанило, що в нього є любляча родина, дах над головою. Однак так пощастило не всім котикам, – зазначила співачка Neka у своєму Instagram. – На жаль, я не можу забрати всіх безхатніх тварин до себе додому. Але завжди намагаюсь їх підгодовувати! Ми з рідними постійно обираємо залишки їжі, а іноді й спеціально купуємо щось для котиків та собачок, й виносимо їм на вулицю», – зізналася вона у своєму акаунті.
Так само робить й режисер-постановник Герман Ненов. Він розповів про своїх домашніх улюбленців на власній сторінці Instagram.
«На цій світлині два щасливих пса – Марді та Бонді. В них є дах над головою та люблячий господар. Але не всім собачкам так поталанило. Багато тварин ледве виживають на вулиці, особливо в холодну пору року. Періодично я купую корм для собачок і залишаю на вулиці. Це зовсім не витратно за коштами та часом, але це рятує чиєсь життя!», – поділився він.
Позитивних відгуків на ці історії виявилося чимало.
– Напевно більшість людей зараз так робить, бо світ став добрішим, мені так здається, – написала під одним з постів дівчина на ім’я Марійка.
«Ще далеко до титрів»
Так прокоментувала користувачка Facebook Галина Колодкевич один з найпопулярніших постів, де амбасадор кампанії #ЛікуйДобром Олена Герасим’юк розповіла історію про незламну і цілющу віру.
«Рік тому я лежала на зламаному ліжку в диспансері, пхала в себе на сніданок розварені макарони із щедро насоленою підкислою капустою, а ще була на 200% впевнена (ха-ха, жарти парамедиків), що не бачити мені 2020 року. Я тоді важила вже 37 кг, цілодобово задихалась, крутилась в ріг від температури під сорок, теліпала з паличкою в морг просити дошки на ліжко і страждала від токсичної терапії. Але я несподівано дожила і до нєвроза від новорічних салютів, і до стадії підтримки, і навіть до пєнсії по інвалідності», – написала вона, а після розповіла, як минулий рік подарував їй купу можливостей і досягнень.
Фейсбук нагадує, що рік тому я лежала на зламаному ліжку в диспансері, пхала в себе на сніданок розварені макарони із…
Опубликовано Оленой Герасим’юк Понедельник, 21 декабря 2020 г.
«Поясни бабусі, що ти робив у лікарні?»
В контексті посту про добрий вчинок онука ці слова викликають посмішку та тепло на душі від турботи та підтримки рідних людей. Дуже добре, що цей пост був про допомогу, що сприятиме щасливому фіналу історії.
Мова йде про те, як 23 грудня минулого року помічник юридичної команди ГО «ПРОЖЕКТОР» і волонтер Денис Дрождей вкотре відвідав відділення трансфузіології у Одеській обласній дитячій клінічній лікарні для того, щоб здати свою кров заради порятунку 5-річного Георгія Молозіна. Він є донором крові для нього. Рік тому у хлопчика лікарі виявили гострий лімфобласний лейкоз – рак білих кров’яних клітин. Для лікування необхідні тромбоцити від людини із 3+ групою крові.
«Виявилось, що тромбоцити не всіх донорів з цією групою крові підходять хлопцю… Мої підійшли – і я майже єдиний, чия допомога може врятувати хлопцю життя, – констатував Денис на своїй сторінці у Facebook та додав, – Я вирішив розповісти про це, щоб нагадати, можливо, ваша допомога особлива для когось і може бути єдиною, яка врятує когось».
Сьогодні відвідав відділення трансфузіології, що знаходиться у Одеській обласній дитячій клінічній лікарні на вул. Ак….
Опубликовано Deonis Drozhdey Среда, 23 декабря 2020 г.

Андрій РАДЕЦЬКИЙ
«Цей проєкт має на меті поділитися позитивним посланням, заохочуючи нас бути добрими, виявляти повагу та солідарність з усіма навколо, особливо в такі непрості для всіх нас часи».
голова правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
координатор медіакампанії #ЛікуйДобром: