На II Одеському форумі з медіаграмотності розповіли про діпфейки

II Одеській форум з медіаграмотності зібрав понад півсотні учасників. Чотири панельні дискусії в рамках форуму проходили з різним градусом обговорення, але розкривали проблематику вкрай важливих питань: отримання українцями якісної інформації і правдивих новин, висвітлення реформ в регіональних ЗМІ та ситуація з медіаосвітою як в навчальних закладах, так і серед населення.

Особливу увагу учасники форуму приділили роботі одеських ЗМІ і складній ситуації в районах області щодо отримання населенням перевіреної інформації через пресу і обізнаності людей. Проте, за словами спікерів, позитивні зрушення все-таки спостерігаються: в регіоні зростає доля жителів, які відрізняють «токсичний» контент і розуміють його шкоду.

А тим часом на порозі нові загрози, про які присутні говорили в ході другої панелі, присвяченій роботі ЗМІ і висвітленню реформ в регіональних медіа. Медіаюрист, адвокат та член правління ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв розповів слухачам про достатньо нове явище у медіапросторі – діпфейках. Це технологія, коли за допомогою штучного інтелекту, 3D-моделювання та нейромереж створюють відео, дуже схоже на правдоподібне. І це стає дедалі доступним в Україні, особливо завдяки сучасним додаткам. Так поступово діпфейки витискають майже звичне вже для багатьох редагування фотографій у Photoshop.