На півдні України запрацювала «Клініка прав людини»

Сьогодні за ініціативою адвоката та члена правління ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталія Матвєєва, при підтримці Європейського фонду демократії (EED) офіційно стартував проект «Human Rights Clinic».

Даний проект направлений на надання безкоштовної допомоги в захисті прав вразливим соціальним групам, зокрема представникам ЛГБТ+, ЧСЧ, особам, що живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), а також громадським активістам, які зазнали нападу і переслідування, потерпіли від дискримінаційних дій з боку суспільства, свавілля правоохоронних органів та державних установ.

Наша команда професійних адвокатів, юристів та психологів працює у південному регіоні України та допомагає особам, що мешкають і перебувають в Одеській, Миколаївській та Херсонській області.

Звертайтеся до нас, якщо Ви належите до ЛГБТ+, ЧСЧ, ЛЖВ, іншої соціальної групи або маєте громадську позицію щодо підтримки та захисту прав людини, але через це:

  • На вас навішують негативні ярлики і Ви потерпаєте від стигматизації;
  • Вторгаються у ваше особисте життя, чинять психологічних тиск, шантажують та погрожують;
  • Вам відмовляють в наданні послуг, в тому числі медичної допомоги;
  • Вас переслідують правоохоронні органи, незаконно діють або навпаки не діють у випадку порушення ваших прав;
  • Порушуються трудові норми за ознаками ґендерної , сексуальної або іншої дискримінації;

А також вам необхідна:

  • Психологічна підтримка і допомога, в тому числі у скрутній життєвій ситуації;
  • Консультація щодо оформлення заяв, звернень, жалоб та інших документів до державних інстанцій, в тому числі судів;
  • Послуга юриста у судових процесах щодо порушення ваших прав і інтересів;
  • Представлення інтересів і захист адвокатом на досудових та судових стадіях у кримінальних, цивільних, адміністративних та інших справах.

Наша мета – максимально зменшити вразливість ЛГБТ-спільноти та осіб, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІД, і їхнього близького оточення перед незаконними діями з боку соціуму, державних органів влади, правоохоронних органів шляхом надання кваліфікованої юридичної і адвокатської допомоги, зменшення стигми і дискримінації по відношенню до вразливих груп, надання психологічної допомоги, проведення адвокаційної кампанії і просвіти населення.