В Одесі відбулася інфосесія «Дискримінація в Україні»

Вчора в Одесі пройшла інформативна сесія «Дискримінація в Україні». До участі в заході долучилась і громадська організація «ПРОЖЕКТОР».

В якості тренерки і модераторки заходу виступила представниця Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин в Україні (NDI) Ольга Стоянова.

Протягом двох годин учасники зустрічі обговорили проблеми дискримінованих груп, розглянули кейси реальних історії щодо порушенню прав, розібрали поняття «толерантність» і «дискримінація», а також міфи та стереотипи, пов’язані з ними.

Слід зазначили, що деякі обговорені історії з життя неабияк вражають:  

  • Акторці відмовляють у театральній ролі, бо вона руда.
  • Фрілансер вимушений шукати інше місце для обіду, бо його не пускають до ресторану, тому що він в інвалідному візку.
  • Викладач відмовляється приймати екзамен у студентки-ромки, бо його раніше грабували люди ромської народності.
  • Сім’ї з дитиною відмовляють в оренді житла, бо вони переселенці з Донбасу.
  • Лікарі не дозволяють юнаку стати донором крові, бо дізналися, що він у стосунках з іншим хлопцем.
  • Фінансистку звільнили з роботи, бо вона вагітна.

І це лише частина прикладів, після розбору яких порушується питання: де та сама межа між дискримінацією і звичайною несправедливістю? Та як діяти в тій чи іншій ситуації?

Тому, як бачимо, дискримінація все ще залишається досить поширеним явищем в нашій країні, з нею стикаються різні версти населення. Більш того, як виявляється, чинне законодавство досі деякі дуже важливі чинники не враховує. А це означає, що попереду чимало роботи щодо захисту прав та свобод людини в Україні.