Актуально для трансспільноти

Серед соціальних груп, які зазнають найбільшої стигми та дискримінації в українському суспільстві, не останнє місце посідають люди з трансґендерністю. Невідповідність ґендерної ідентичності або невідповідність ґендерного самовираження зі статтю, отриманої при народженні, для такої людини викликає великі внутрішні страждання та муки. Тому тривалий час такий дистрес, який лікарі називають ґендерною дисфорією, діагностували як розлад статевої ідентичності та відносили до категорії психічних розладів і розладів поведінки. Проте, починаючи з 1 січня 2022 року, світова спільнота переходить на нову редакцію Міжнародного класифікатора хвороб, де цей стан вже відносять до розділу сексології.

Незважаючи на те, що з часом було отримано вдосталь наукових доказів, які показують, що стан, який відноситься до трансґендерності та ґендерної варіативності, не є проблемою психічного здоров’я, класифікація цих станів в якості психічних розладів привела до надмірної стигматизації у суспільстві. Тому кожна трансґендерна людина колись зіштовхувалась з дискримінацією, а в деяких випадках насильством на тлі нетерпимості та несприйняття їхньої ґендерної ідентичності чи ґендерних проявів.

Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» з 2020 року займається питаннями представників трансспільноти та має успішній досвід у вирішенні складних кейсів, пов’язаних із захистом прав та інтересів транслюдей.

Наші можливості

Діяльності здійснюється за підтримки