Відбулася акція «Чорна ялинка: ВІЛ-пацієнтам не до свят»

Представники ГО «ПРОЖЕКТОР» долучилися до Всеукраїнської акції «Чорна ялинка: ВІЛ-пацієнтам не до свят», що відбулася 19 грудня, в тому числі в Одесі.

Мета заходу – звернути увагу на проблему закупівлі ліків антиретровірусної терапії для людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, а разом з цим поновити роботу обласної координаційної ради.

Справа в тому, що через невизначеність в Україні із медичною закупівлею АРВ-препаратів на 2020 рік склалася ситуація, коли люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, ризикують залишитися без терапії. А це щонайменше 92 тисячі українців, в тому числі 14,4 тисячі мешканців Одещини.

Починаючи з 20 січня наступного року, через брак препаратів є ризик, що лікування буде перервано, тим самим у ВІЛ-інфікованої людини може розвинутися резистентність вірусу до ліків, що зробить терапію недієвою. Відповідно, для збереження здоров’я такої людини стало б необхідним заміна медикаментів на більш дорожчі препарати, що не є доречним в нинішніх умовах для країни.

Втім, дефіцит ліків вдається перекрити завдяки міжнародним донорам, однак ризик переривання лікування лише відтерміновується на три місяці. Адже наразі ситуація всередині МОЗ ніяк не сприяє плановій закупівлі, а навпаки.

Тому відповідні листи з вимогою не допустити дефіциту життєво необхідних препаратів були передані до облдержадміністрацій, МОЗ, Кабінету Міністрів та Президенту України.