Команда ГО «Прожектор» ознайомилась з базовими навичками тактичної медицини за протоколом TCCC ASM

Команда ГО «Прожектор» долучилась до проходження базового курсу домедичної підготовки від тренінгового центру «КоЛеСо». Захід відбувся у неділю, 26 березня, в хабі «МедіаБаза. Одеса, Херсон» та тривав близько восьми годин.

Основа курсу від навчально-тренувального центру тактичної медицини з Миколаєва «КоЛеСо» – міжнародного протоколу тактичної бойової допомоги пораненим TCCC ASM із використанням українського аналогу акроніму «M.A.R.C.H.» – «КоЛеСо» (кров, легені, серце). Завдяки цьому протоколу можна врятувати життя.

«Переконались та переконуємо, “Кров-Легені-Серце” – важливий інструмент “виживання знань”, подальшого необхідного системного тренування заради формування навичок. Віримо, що неволодіння англійською мовою на рівні рідної – не повинно звужувати інструменти опанування світового тактичного протоколу. Вижити мають всі!» – наголошують фахівці.

Своїм безцінним досвідом поділились інструктори центру Костянтин Ткаченко, Андрій Клейн і Зоя Філіппова. Вони відповіли на всі питання і невтомно повторювали послідовність дій. Завдяки ним присутні мали змогу навчитися накладати турнікет, тампонувати та бинтувати рани, розпізнавати пневмоторакс та шоковий стан. Учасники заходу засвоїли, що турнікет має бути завжди в бойовому стані, щоб в екстреній ситуації зупинити кровотечу при пораненні кінцівок; а у разі поранення шиї, пахв чи паху слід використовувати тампонування.

Окремо тренери розповіли, що повинно бути в особистій аптечці: атравматичні ножиці, турнікет, бинт, антисептик, ліки тощо.

Звісно, цей невеликий перелік навичок невичерпний, і потребує постійного оновлення та поповнення знань.

«Взяти участь в тренінгу ми вирішили свідомо. Бо маємо мотивацію – в рамках документування воєнних злочинів на ґрунті ненависті та випадки порушення прав ЛҐБТІК+ плануються виїзди на деокуповані території Херсонщини, які час від часу продовжують зазнавати ворожих обстрілів», – констатує голова правління ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв.

Нагадаємо, зазначений проєкт реалізується спільно з благодійною організацією «Інша» за підтримки правозахисної організації «Outright International». Адвокати ГО «ПРОЖЕКТОР» проаналізують отриману інформацію та застосують правові механізми захисту прав, а факти воєнних злочинів передадуть до Міжнародного трибуналу.