ГО «ПРОЖЕКТОР» долучилися до зустрічі ОГС з новою представницею Омбудсмена на Одещині

25 листопада 2022 року відбулася робоча зустріч представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Марії Попової з організаціями громадського сектору, на яку були запрошені представники громадської організації «ПРОЖЕКТОР».

В ході зустрічі Марія Попова висловила очікування щодо продовження співпраці Офісу Омбудсмена з громадськими організаціями, з якими укладено меморандуми про співпрацю та організацію взаємодій, а також наголосила на важливості розширення спільної діяльності.

В свою чергу, присутні громадські організації, серед яких також були присутні   «Десяте квітня», Кримські татари Одещини», «Правозахисний ромський центр», «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА», «Гей Альянс України», розповіли про поточну діяльність та зміни, яких зазнали від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Окрім правозахисної діяльності, представники громадського сектору приділили велику увагу гуманітарному напрямку роботи та вирішенню соціальних питань.

Окремо порушили питання тимчасового повернення переселенців до Херсону, адже після деокупації цей обласний центр, по-перше, не готовий до зимнього періоду і знадобиться чимало часу для відновлення комунікацій, а, по-друге, залишається відкритим питання безпеки в місті, яке продовжує обстрілювати російська армія з лівого берегу Дніпра.

У зв’язку з цим, присутні обговорили необхідність створення в Одесі місць компактного проживання, забезпечення існуючих прихистків необхідними умовами та можливості вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, які наразі ігноруються місцевою владою.