Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» при підтримці програми «House of Europe», яка фінансується Європейським Союзом, розпочала реалізацію проєкту «Здорове спілкування». В минулі вихідні у Києві на базі простору Dialog Hub відбулися перші зйомки онлайн-курсу про комунікації між лікарем та пацієнтом.
Реалізовують проєкт юні медики разом з досвідченими лікарями та експертами в галузі лідерства і медичного права. Як зазначають самі студенти, за 8 років навчання в медуніверситетах на вивчення питань комунікації між лікарем та пацієнтом за програмою виділено всього вісім годин профільної дисципліни, яку викладають за застарілими підручниками. Це робить неефективним отримання вкрай необхідних навичок для майбутніх медпрацівників та лікарів.

Станіслав КРАВЧУК
«Нам, молодим лікарям, бракує вмінь та навичок, щоб доносити до пацієнта важливу для його здоров’я інформацію, переконувати у правильності лікування та заручитися довірою близьких. Ця системна проблема стала поштовхом для ідеї створення онлайн-курсу, основним завданням якого стане навчання лікарів та медичних студентів базовим навичкам комунікації з пацієнтом та його родиною».
координатор проєкту «Здорове спілкування», лікар-інтерн
Планується, що онлайн-курс «Здорове спілкування» буде складатися з трьох тижневих модулів, які міститимуть по 6-7 відеолекцій. В них викладаються актуальні теми та аналізуються кейси з практики. В якості спікерів виступають лікар із США Джеф Крейн, сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська, медична юристка Оксана Кашинцева та експерт з лідерства Артем Ключніков. В якості лекторів також запрошені лікарі із Великої Британії – провідний британський нейрохірург, автор книг «Історії про життя, смерть та нейрохірургію» і «Ні сонце, ані смерть» Генрі Марш та дитячий психіатр South London and Maudsley NHS Foundation Trust, науковець King’s College London Денис Угрин.
Після кожного блоку будуть міститися тести для перевірки засвоєних матеріалів і посилання на допоміжні матеріали.
Онлайн-курс буде доступний в травні 2021 року.