В Одесі запрацював Центр тимчасового перебування ВПО-ЛГБТК+

Команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Місії HEKS/EPER в Україні відкрила Центр тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, що належать до ЛГБТК+спільноти.

Простір облаштували у середмісті Одеси, де забезпечили мешканців всіма необхідними умовами для проживання. В наявності є меблі, побутова техніка, кухонне обладнання, кондиціонери, доступ до Wi-Fi, постільна білизна, посуд, гігієнічні засоби, засоби для прибирання, а також з урахуванням ситуації щодо розповсюдження COVID-19 – антисептики та медичні маски.

Поряд розташовані різноманітні магазини, аптеки, їдальня. У кроковій доступності є лікарня, міський продовольчий ринок, торгівельні центри, паркова зона.

Ключовою метою даного Центру є сприяння у адаптації постраждалих ЛГБТК+ внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні. Адже у воєнний час на тлі нетерпимості вони найчастіше стають жертвами насильства та злочинів. Крім того, як й інші внутрішньо переміщені особи вони лишилися доступу до власного добробуту або взагалі опинилися без будь-якого майна через те, що їхнє помешкання постраждало, було зруйновано або наразі недоступно внаслідок бойових дій та російської окупації.

За Центром закріплені юрист та психолог організації, які надають безкоштовні консультативні послуги. Так, представники ЛГБТК+спільноти, які перебувають в Одесі, можуть отримати допомогу в оформленні статусу ВПО, складанні заяв, скарг, звернень до правоохоронних органів, органів місцевої влади, організацій та установ, отриманні соціальної допомоги та інші послуги. В рамках психологічної допомоги пропонується як відвідування особистих сеансів психотерапії, так і групової підтримки.

Додатково в рамках цієї ініціативи ті представники спільноти, що опинилися у скрутному становищі, мають можливість отримати гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, індивідуальних наборів гігієнічних засобів та сертифікатів для закупівлю необхідних товарів у мережі супермаркетів «Сільпо».