У липні 2022 року за підтримки Місії HEKS/EPER в Україні в рамках проєкту «Швидка гуманітарна допомога під час війни для вразливих соціальних груп в Одеській області» команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» розпочинає гуманітарну місію у наданні допомоги представникам ЛГБТК+спільноти з пріоритетом на трансґендерних людей та готується до відкриття Центру тимчасового перебування ВПО-ЛГБТК+.
Після повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року в регіонах, що зазнають постійних обстрілів, розпочалася гуманітарна криза. Російські війська продовжують обстрілювати не тільки військові позицій, але й цивільні об’єкти. Тому вимушеними переселенцями стає всі більше українців. Так, за даними Одеської ОВА, станом квітень 2022 року, на обліку в органах соціального захисту та громадах перебуває понад 36,5 тисяч переселенців, у травні ця цифра зросла майже вдвічі – й продовжує зростати.
Щоб вирішити питання запасу харчів, в Одесі був створений Координаційний гуманітарний центр області, однак він не покриває всіх запитів, а тим паче не піклується проблемами тимчасового проживання соціальних груп, вразливих до дискримінації, зокрема ЛГБТК+, в особливості представників Т-спільноти. Однак вони, які й інші переселенці, були вимушені залишили свої домівки через окупаційні дії або в результаті руйнування житла.
Цією проблемою на півдні України займається громадська організація «ПРОЖЕКТОР», яка відтепер відкриває Центр тимчасового перебування внутрішньо перемішеним особам, що належать до ЛГБТК+спільноти. Тут його мешканці зможуть отримати допомогу юристів, пройти індивідуальний курс адаптації разом з психологом, відвідати групу психологічної підтримки.
В пріоритеті Центр надає тимчасове місце проживання трансґендерним людям, але за потребою прихисток отримають й інші представники ЛГБТК+спільноти.
Крім того, в рамках цієї ініціативи надаються окремі юридичні послуги для ЛГБТК+, зокрема консультації та допомога в отриманні статусу ВПО, у складанні заяв, скарг, звернень до правоохоронних органів, органів місцевої влади, організацій та установ, в отриманні соціальної допомоги тощо.
Також є можливість наживо попрацювати з психологом на індивідуальних сесіях та відвідати групи психологічної підтримки.
Додатково в рамках цієї ініціативи представники ЛГБТК+спільноти, які опинилися у скрутному становищі, отримують гуманітарну допомогу в вигляді продуктів харчування, індивідуальних наборів гігієнічних засобів та сертифікатів для закупівлю необхідних товарів у мережі супермаркетів «Сільпо».