Волонтери укомплектували та підготовили для військових 50 індивідуальних аптечок 🎦

У квітні за ініціативою волонтерки Оксани Левченко громадська організація «ПРОЖЕКТОР» розпочала збір коштів на забезпечення українських військових на передовій індивідуальними аптечками. Планувалось зібрати кошти на закупівлю 50 тактичних подсумків і наповнити їх необхідними ліками та медичними засобами. Вартість одного медичного кита з базовим наповненням складає 1000 гривень.

Протягом півтора місяця тривав збір, однак час занадто швидкоплинна річ, особливо в умовах війни, коли кожна година є вкрай цінною. Тому прийнято рішення об’єднати зусилля з громадською організацією «Рада Громадської Безпеки», яка забезпечує медикаментами Одеський та Миколаївський військові госпіталі, комплектує медичні аптечки для військовослужбовців, захисників та захисниць із ЗСУ, які перебувають на передньому краю бойових дій.

Микола БУКОВСЬКИЙ,
керівник штабу ГО «Рада Громадської Безпеки»
:

«Ці аптечки передаються на передову нашим бійцям, з якими ми спілкуємося ще з 2014 року. Серед них й наші хлопці зі штабу РГБ, які зараз перебувають безпосередньо у зоні бойових дій. Ми сподіваємося, що перемога скоро буде за нами, адже Україна – це ми!»

Подсумки з армованої тканини та наповнення за правилами

В результаті за благодійні кошти придбали 50 тактичних подсумків під аптечку на суму 19 500,00 гривень, з яких 11 500,00 гривень благодійники перерахували через банківський рахунок ініціаторки збору коштів Оксани Левченко.

Ці подсумки виконані за індивідуальним замовленням з урахуванням міжнародних стандартів, рекомендацій медиків та побажань військових. Вони пошиті з надміцного матеріалу з армованою ниткою, що забезпечує надійне збереження їхнього змісту. Всередині мають відділення для перев‘язувального матеріалу та медикаментів. Є спеціальні ремені для фіксування препаратів та медичних засобів. У нижній частині аптечки розташований люверс для стоку води.

Щодо наповнення індивідуальних аптечок, то на зібрані кошти закупили 40 джгутів вартістю 1 669,20 гривень, 28 ампул Кетанову на суму 998,42 гривні, медичні спиртові серветки за 83,00 гривні.

Оксана разом зі своєю мамою Тетяною Левченко, яка теж займається волонтерським напрямком, закупили розчин «Хлоргексидин», шприци для ін’єкцій та маркери, необхідні для нанесення часу та дати накладання джгуту пораненим.

Відгукнулися на ініціативу у Фонді Федора Шпига. Його представниця Ольга Малишко передала 100 упаковок «Парацетамолу». Решту необхідного, на що не вистачило коштів на час комплектації аптечок, додав штаб ГО «Рада Громадської Безпеки».

Таким чином, базовий комплект військової аптечки складає наступний список: джгут з маркетом, рукавички, перев’язувальні матеріали (бинти еластичний, бинт звичайним, пластир, тампон для ран), знеболюваний засіб («Кетанов»), кровоспинний засіб («Дицинон») та антишоковий набір («Дексаметазон» і «Налбуфін»). Також всередині є розчин «Хлоргексидин», парацетамол та розчин для промивання слизової «Фізіодоз». До кожного набору ін’єкцій додано медичні спиртові серветки та шприци.

Деякі аптечки штаб ГО «Рада Громадської Безпеки» доповнив додатковими медичними засобами, перев’язувальним матеріалом, серветками з фугаріном для обробки ран, «Лоперамід» та іншим.

Естетичним бонусом стали переліки зі змістом, оформлені за рекомендаціями фахівців та виготовлені із захистом від вологи, а також розпізнавальні вкладиші для ін’єкційних наборів.

Безпосередньо комплектація індивідуальних аптечок тривала майже вісім годин, адже цей процес є трудомістким і відіграє важливу роль при порятунку життя на фронті, оскільки добре сформована аптечка за усіма правилами прискорює швидкість доступу до препаратів. До цього процесу також долучилися представники громадської організації «ПРОЖЕКТОР» Єлизавета Барашкова та Олексій Лосинець.

Марк ГОРДІЄНКО,
голова ГО «Рада Громадської Безпеки»:

«Велика подяка друзям, які принесли аптечки та допомогли нам їх укомплектувати. Тому що саме аптечка – один з найважливіших аксесуарів на полі бою. Коли є аптечка, то це надає впевненості. Коли отримав поранення – вона рятує життя. В аптечці є медикаменти, які дозволяють поправити своє здоров’я у бойових умовах. Незважаючи навіть на те, що у військах з’явилися аптечки, їх все одно не вистачає, тому ми посилюємо напрямок забезпечення аптечками наших військових».

Збір коштів триває

Наші захисники та захисниці продовжують боронити українські міста та села від ворога, а режим воєнного стану продовжили до 23 серпня 2022 року. Тим часом, аптечки залишаються у дефіциті, особливо на передовій. Зокрема за рахунок відсутності якісних тактичних подсумків.

Тому ми продовжуємо благодійний збір коштів на потреби військовим. Перерахувати кошти можна через офіційний рахунок організації.

Оксана ЛЕВЧЕНКО,
волонтерка з питань медицини:

«Дійсно круто, що до цієї ініціативи долучається все більше людей, настільки різних, але об’єднаних бажанням бути корисними для наших захисників. Авжеж, ми не зупиняємося на 50 аптечках і будемо працювати в цьому напрямку й надалі. Разом до перемоги!»