Трансґендерні, небінарні та квір-люди мають доступ до допомоги юристів ГО «ПРОЖЕКТОР»

Відсьогодні команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» запускає ініціативу з надання юридичного консультування трансґендерних, небінарних та квір-осіб в умовах воєнного та повоєнного часу.

Адже від початку повномасштабного російського вторгнення на адресу організації значно збільшилась кількість запитів від трансспільноти, яка опинилась у вкрай скрутному становищі та потребує отримання висококваліфікованої підтримки юристів та супроводу в складних життєвих питань.  Здебільшого ці звернення стосуються проходження військово-лікарської експертизи у військкоматах, в тому числі при наявності діагнозу ґендерної дисфорії, перетину державного кордону, реєстрації нового місця перебування в Україні тощо.

Зазначимо, що рішення про масштабування діяльності та відокремлення цього напрямку стала можлива завдяки налагодженій роботі з партнерами, орієнтованими на підтримку трансспільноти. Зокрема громадська організація «Когорта» має можливість у наданні послуг параюристів, проте частина кейсів не обмежується первинними консультаціями та потребує кваліфікованої правової допомоги.

З’явився попит і на послуги за кордоном: українці, що належать до трансспільноти та стали біженцями, цікавляться можливістю отримання статусу біженця або тимчасового захисту за кордоном, медичною та страховою допомогою та іншими питаннями. Для цього юридична команда налагодила взаємодію з іноземними партнерами та правозахисними ЛГБТК+організаціями країн ЄС задля того, щоб права кожної людини були враховані, дотримані та захищені.

Також передбачається проведення щомісячних інформаційно-просвітницьких заходів, під час яких будуть надані відповіді на поширенні правові питання серед трансґендерних, небінарних людей та квірів.

Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» дотримується умов збереження і захисту персональних даних громадян, які звертаються за отриманням консультацій спеціалістів, що неабияк важливо при роботі з ключовими спільнотами.

Звернутися до юристів ініціативи можна за допомогою відповідної форми запиту на нашому сайті.