«Клініка прав людини» на Першому Трансфорумі запропонувала нормативно-правові зміни

26 листопада 2021 року у Києві відбувся Перший Форум трансґендерної спільноти в рамках XIV Національної ЛГБТІ-конференції України. Ініціатором та організатором Трансфоруму виступила громадська організація «Когорта», яка тісно співпрацює з командою проєкту «Human Rights Clinic». Тому до дискусій були запрошені керівник проєкту, адвокат Віталій Матвєєв та координатор проєкту Олексій Лосинець.

Під час заходу його учасники та учасниці презентували успіхі проєктів, які здійснюються на території України щодо вирішення питань трансспільноти, та обговорювали адвокаційний план роботи на 2022 рік, взаємодію та залученість активістів та організацій, які дотичні до питань трансґендерних людей.

Ключовою подією зустрічі стало прийняття Резолюції Форуму, над якою працювали об’єднанні робочі групи за трьома напрямками: соціально-економічні, медичні та юридичні питання. План адвокаційної роботи за цими напрямками представив голова правління ГО «Когорта» Тимур Лисенко. В свою чергу, під час обговорення майбутніх заходів в частині медичних та юридичних питань член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат Віталій Матвєєв запропонував адаптувати міжнародний досвід та протоколи з гормонального блокування для підлітків для створення української версії документа.

За підсумком роботи Трансфоруму було прийнято Проєкту Резолюції української трансспільноти, який передбачає і акцентує увагу на важливості відображення інтересів трансґендерних людей у політиці держави.