ГО «ПРОЖЕКТОР» взяла участь у XIV Національній ЛГБТІ-конференції України

25-26 листопада 2021 року у Києві пройшла XIV Національна ЛГБТІ-конференція під гаслом «Здоров’я нації: гідність, рівність та права». Участь у заході взяло близько 350 осіб, які були присутні безпосередньо як на місці проведення заходу, так й спостерігали за дискусіями в онлайн. Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» долучилася до обговорення нагальних питань ЛГБТ-спільноти у сферах правозахисту, охорони здоров’я та соціально-медичного сервісу.

Після урочистого відкриття заходу учасники підбили підсумки у сферах здоров’я та прав людини у міжконференційний 2020/2021 рік, а старша менеджерка програм Freedom House в Україні Анастасія Лихолат презентувала аналітичну платформу «Reporting Radicalism», що може допомогти у розслідуванні злочинів ненависті.

Конференція проходила по окремих напрямках в форматі секційних засідань.

Голова правління ГО «ПРОЖЕКТОР», амбасадор охорони здоров’я Андрій Радецький долучився до дискусій в темі «Здоров’я ключових груп в умовах пандемії COVID-19», де обговорювались практики впровадження PrEP для чоловіків, що мають секс з чоловіками (ЧСЧ), зменшення шкоди хімсексу серед вразливих гру та можливості медико-консультативної платформи Help24.

Правові модулі конференції відвідував член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат Віталій Матвєєв. Під час дискусій в цьому напрямку порушувалась проблематика просування реєстрованих цивільних партнерств, боротьба з порушеннями прав ЧСЧ/ЛГБТІ+ за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, зокрема у місцях позбавлення волі. Окрема бесіда була присвячена мові ворожнечі в Україні, де протягом півторагодинного спілкування відбувався пошук рішень у формуванні коректної суспільної думки щодо ЛГБТІ+ та їхніх прав, вивчалися інструменти боротьби та приклади протидії розповсюдженню ворожнечі.

Завершився перший день конференції у політичному обговоренні питання інклюзивності національного законодавства щодо прав і свобод людини для ЛГБТІ+.

У другий день конференції увагу команди організації привернуло напівпленарне засідання щодо перспективи попередження та ефективного розслідування злочинів на ґрунті ненависті.

Також комунікаційник ГО «ПРОЖЕКТОР», координатор проєкту «Human Rights Clinic» Олексій Лосинець долучився до закритої робочої зустрічі мережі солідарності та комунікації, де окреслювалися питання протидії ненависті у суспільстві.

Після обідньої перерви представники команди «Human Rights Clinic» стали учасниками Першого Трансфоруму України, ініційованого партнерами организації – ГО «Когорта».