На форумі «Network & Partnership Meeting» презентували амбітну ініціативу ГО «ПРОЖЕКТОР»

10 листопада 2022 року в конференц-залі одеського готелю «Бристоль» пройшов Форум «Network & Partnership Meeting. Розбудова миру пліч-о-пліч з місцевими громадами: Гуманітарні зусилля на півдні України». Організатором заходу виступила міжнародна організація Nonviolent Peaceforce.

До участі долучилися представники понад 60 українських неурядових організацій, які працюють на півдні України, та 17 міжнародних гуманітарних місій, серед яких OCHA, UNHCR, IMC, Solidarite International, ACTED, NRC, Mercy Corps, Сaritas, UNFPA, INSO, USAID, Intersos, HEKS/EPER, INSO Ukraine, OxFam, міжнародні донори, представники влади та дипломатичного корпусу Одеської області.

В зоні нетворкінгу презентували громадську організацію «ПРОЖЕКТОР» представники правління – адвокати Віталій Матвєєв та Кароліна Палайчук, а про результати діяльності у першому блозі презентації актуальних проєктів допомоги цивільному населенню від місцевих організацій доповів проєктний менеджер і комунікаційник ГО «ПРОЖЕКТОР» Олексій Лосинець. Він розказав про кейси, з якими працюють спеціалісти проєкти «Human Rights Clinic» у контексті кримінальних злочинів проти представників вразливих соціальних груп. Окремо він привів факти насильства проти представників ЛҐБТ-спільноти та окремі випадки насильницьких дій проти трансґендерних людей. В завершення доповіді було представлено пропозицію та бачення спеціалістів організації щодо створення набору для збору доказів домашнього та ґендерно-зумовленого насильства на кшталт американської моделі Rape kit.

Форум завершився панельною дискусією «Ефективна комунікація між всіма учасниками гуманітарної сфери», в ході якої присутні оговорили інструменти та канали взаємодії, порушили питання рівності, прозорості та взаємодоповнюваності гуманітарного партнерства, а також вирішували питання коректного функціонування координаційних механізмів у системі «влада – гуманітарна місія – громадські організації – громадянське населення».