ГО «ПРОЖЕКТОР» та EUAM Ukraine визначили напрямки спільної роботи

11 листопада 2022 року представники громадської організації «ПРОЖЕКТОР» завітали до офісу регіонального представництва Консультативної місії Європейського союзу (EUAM) в Одесі.

Від команди організації в робочій зустрічі взяли участь її керівник і адвокат Віталій Матвєєв, проєктний менеджер і комунікаційник Олексій Лосинець, кореспондент-перекладач Артур Чупригін. Зі сторони місії були присутні старша радниця з питань розслідування сексуального та ґендерного насильства Ніна Пелконен, старший радник з питань прав потерпілих Самі Ісоніемі, експертка з питань регіонального співробітництва представництва місії в Одесі Вікторія Ковальська, а також представник Школи поліції у Слупську (Польща), офіцер поліції Себастьян Майчжак.

Мета зустрічі – знайомство та пошук спільної основи для співпраці у роботі з правоохоронними органами та державними структурами в контексті просвітницької діяльності, спрямованої на забезпечення дотримання прав людини, верховенства права, принципу ненасилля та демократичних цінностей.

Представники КМЄС поділились власним досвідом роботи з українськими та закордонними правоохоронцями та можливостями місії для неурядових організацій.

У відповідь команда ГО «ПРОЖЕКТОР» ознайомила з поточною діяльністю та розповіла про кейси, дотичними до тем насильства, свавілля правоохоронних органів, витоку персональних даних представників спільнот, вразливих до стигми та дискримінації, а також про досвід інформаційно-просвітницької діяльності для силових структур.

Велика увага учасників зустрічі була прикута до розробки діагностичного набору для жертв зґвалтування. Цю ініціативу команда ГО «ПРОЖЕКТОР» презентувала на вчорашньому форумі «Network & Partnership Meeting. Розбудова миру пліч-о-пліч з місцевими громадами: Гуманітарні зусилля на півдні України».

Віталій Матвєєв підкреслив, що його юридична команда активно працює над можливістю створення такого набору, адаптованого під українські реалії, при цьому майже зібрана команда висококваліфікованих спеціалістів в області судово-медичної експертизи, права, медицини та психології, а разом з цим і начерки плану щодо поширення ініціативи. В свою чергу, представники КМЄС наголосили на важливість врахування досвіду не тільки США, але й європейських країн, де впроваджений цей інструмент збору доказів. Крім того, було знайдено розуміння у пошуку та залученні партнерів на міжнародному рівні задля реалізації запропонованої ідеї.

По завершенню робочої зустрічі сторони оговорили взаємодію у спільних активностях, в тому числі найближчим часом – у заходах з нагоди щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства».