#ЛікуйДобром: ГО «ПРОЖЕКТОР» запускає медіакампанію проти дискримінації людей, що зіткнулися з пандемією COVID-19

З 1 листопада команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Чорноморського трасту регіонального співробітництва (BST) запускає національну інформаційну кампанію #ЛікуйДобром. Її мета – зменшити стигму та дискримінацію щодо людей, які зіткнулися з проблемами на тлі захворювання коронавірусною інфекцією COVID-19.

Ситуація з пандемією вкрай негативно вплинула на психологічний стан українців. У громадян відчутно зросла кількість тривожних розладів, багато хто втратив роботу, збільшилася частота конфліктів у родинах. Все це на тлі доволі напруженої політико-економічної ситуації та зневіри людей у карантинних заходах спричиняє стрімке зростання недовіри до влади та стає причиною високого рівня агресії у суспільстві.

Команда ГО «ПРОЖЕКТОР» в рамках проєкту «Клініка прав людини» також спостерігає негативні тенденції. З березня 2020 року до юристів та психологів проєкту по допомогу почали звертатися лікарі, медичні працівники та люди, що зазнали неправомірних дій та агресії з боку суспільства через наявність схожих на COVID-19 симптомів.

Найгостріше постає питання саме юридичного захисту цих категорій. Набувають поширення випадки дискримінації пацієнтів з боку суспільства та лікарів, які захворіли на COVID-19 під час виконання службових обов’язків. Крім того, не вирішена проблема відсутності медичного страхування на випадок захворювання COVID-19. Щодо нагальних питань захисту прав лікарів, то слід виділити те, що держава не виплачує грошову допомогу відповідно до вимог чинного законодавства під час епідемії, а лікарів не звільняють від сплати оренди за житло на період карантину. Більш того, є випадок дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації лікаря-інфекціоніста однієї із лікарень Одеси з боку його орендодавців.

Тому, проаналізувавши отримані дані, команда «Клініки прав людини» дійшла висновку, що напружена соціально-економічна ситуація може загоститися під час другої хвилі пандемії, яку наразі спостерігаємо в країні.

Таким чином, ГО «ПРОЖЕКТОР» використовуючи комплексний підхід, розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанію із залученням лідерів громадської думки, знаменитостей, правозахисників та активістів. Очікуємо, що кампанія позитивно вплине на психологічний стан українців, зменшить рівень агресії та конфліктів. Герої медіакампанії об’єднуються навколо єдиного меседжа – #ЛікуйДобром!