В Одесі відбулася зустріч Посолки Канади в України з керівником проєкту «Клініка прав людини»

27 жовтня 2021 року Посолка Канади в Україні Лариса Ґаладза під час візиту до Одеси  зустрілася з членом правління громадської організації «ПРОЖЕКТОР», керівником проєкту «Human Rights Clinic», адвокатом Віталієм Матвєєвим. Світська бесіда проходила в дружній атмосфері за ранковою кавою, з обговоренням ситуації в країні, на теми партнерства та правозахисту.

В першу чергу, дипломатка ознайомилась з проміжними підсумками роботи громадської організації «ПРОЖЕКТОР» в рамках проєкту «Human Rights Clinic», що реалізовується за підтримкою Європейського фонду за демократію на Посольства Канади в Україні. Вона цікавилась стратегічно важливими судовими справами та адвокаційною роботою команди.

Водночас, партнери обговорили питання захисту прав людини в Україні в контексті вразливих до дискримінації груп, таких як ЛГБТ+, людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також людей, які зіткнулися з неправомірними діями через захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Щодо останніх, то окремою темою розмови стала ситуація з щепленням, отриманням COVID19-сертифікатів та правами громадян, що порушуються на тлі пандемії.

Адвокат Віталій Матвєєв поділився поточними планами, що плавно перейшло в розмову про кейси щодо порушених прав журналістів, які супроводжує в судах, проблемні питання, пов’язані із захистом свободи слова і взаємодії з правоохоронними та слідчими органами. Адже наразі співпраця з журналістською спільнотою та силовими відомствами також є серед ключових напрямків діяльності організації.

За підсумками зустрічі Посолка Канади в Україні Лариса Ґаладза позитивно оцінила роботу громадської організації «ПРОЖЕКТОР» та проєкту «Human Rights Clinic». Амбассадорка висловила повагу до участі в розвитку демократичних принципів та верховенства права в Україні.