ГО «ПРОЖЕКТОР» підписала заяву Консорціуму щодо дискредитації громадського суспільства

Минулого тижня громадська організація «ПРОЖЕКТОР» доєдналася до листа-звернення до Президента України Володимира Зеленського від неприбуткових організацій з приводу системного тиску і дискредитації громадського сектору.

Наразі понад 500 організацій приєдналося до заяви Консорціуму щодо дискредитації громадського суспільства, які виступають проти низки законопроєктів, зареєстрованих у Верховній Раді, що створюють безпрецедентні перешкоди для роботи громадських і благодійних організацій.

Серед цих ідей:

  • заборона колишнім службовцям працювати в громадських організаціях, а активістам – йти на держслужбу чи до наглядових рад держпідприємств (законопроєкти №3326, №3572);
  • запровадження перевірки працівників громадських організацій на «детекторі брехні» (№3564);
  • подання організаціями додаткових звітів і фактично запровадження бюрократичних перепон, які повністю паралізують роботу громадського сектору (№3936).

До того ж останній законопроєкт дає чиновникам усі інструменти для тиску, переслідувань, безпідставних штрафів аж до припинення роботи. Його автори стверджують, що організації, які отримують понад 50% фінансування з-за кордону, нібито перебувають під «іноземним впливом». Однак саме завдяки підтримки інших країн працюють неприбуткові організації. Зокрема, громадська організація «ПРОЖЕКТОР» захищає права людини і свободу слова, сприяє ставленню демократичних принципів і верховенства права, навчає молодь, підвищує правову обізнаність та медійну грамотність населення, рухає реформи вперед.

Тому постає логічне запитання: чи дійсно Україна виграє, якщо громадському сектору перешкоджатимуть це робити?

Закликаємо партнерські та дружні організації доєднатися до заяви Консорціуму і об’єднаним голосом громадського суспільства захистити гідність і право безперешкодно працювати на благо України.