Кейс: Зняття арешту з коштів, наданих у зв’язку з народженням дитини 💼

Напочатку липня 2020 року до юристів проєкту «Клініка прав людини» ГО «ПРОЖЕКТОР» за порадою свого соціального робітника з БО «100 відсотків життя. Одеса» звернулася жінка, яка живе з ВІЛ. Вона – молода мати, яка перебувала у відчаї через те, що приватні виконавці фактично заблокували всі гроші сім’ї.

На момент звернення жінка мала декілька мікрозаймів та кредит в «ОТП Банку». За чотири місяці до того, в березні, вона народила дитину – і отримала банківську картку у «ПриватБанку», на яку їй повинні були зарахувати соціальну допомогу у зв’язку з народженням дитини, відповідно до ЗУ «Про соціальні послуги». Проте через заборгованості по мікрозаймам на всі її рахунки, в тому числі й на останній, приватні виконавці наклали арешти.

Як зазначає членкиня правління нашої організації та юристка проєкту Кароліна Палайчук, згідно статті 73 ЗУ «Про виконавче провадження», заборонено накладати арешт на грошові кошти, які сплачуються як одноразова допомога у зв’язку з народженням дитини. Однак щоб зняти цю санкцію, необхідно було направити відповідний пакет документів до приватних виконавців.

Для цього юридична команда отримала на вивчення матеріали виконавчих проваджень, відкритих відносно клієнтки, зібрала документацію, необхідну для зняття арешту, оформила та направила заяви до установ.

Наразі арешт з клієнтської картки «ПриватБанку» успішно знято, стягнення соціальної виплати на дитину заборонено – і сім’я отримала призначену одноразову виплату. Окремо клієнтка отримала консультації з питань кредитних правовідносин та неустойки за кредитними договорами, зокрема нарахування пені, а також поради юристів щодо вирішення ситуації з іншими фінансовими установами.