Пресконференція «Чому в Одесі не розслідуються злочини проти журналістів?» 🎦

17 вересня за ініціативою громадської організації «ПРОЖЕКТОР» у медіахабу PMA Odesa Hub пройшла пресконференція на тему: «Чому не розслідуються злочини проти журналістів?»

ГО «ПРОЖЕКТОР» за підтримкою Європейського фонду демократії (EED) з лютого 2020 року реалізовує проєкт «Human Rights Clinic».

З початку роботи команда проєкту надала 25 юридичних консультацій щодо прав журналістів та наразі має в роботі чотири кримінальні справи щодо умисного перешкоджання діяльності журналістів. При цьому юристи та адвокати зіткнулися з ситуацією, коли справи не розслідуються, навмисно затягуються, а деякі провадження не передаються на розгляд суду вже три роки!

Існують й інші проблемні питання – це відмова у доступі до публічної інформації; погроза журналістам, які займаються розслідуваннями; незаконна відмова журналістам висвітлювати події у державних органах, мотивуючи епідемією коронавірусу COVID-19.

Сюжет ТК «Академія»: Правоохоронці «хоронять» справи журналістів

Чорновіл, Шеремет, Гандзюк… Майже щороку за часів Незалежності цей список поповнюється новими прізвищами. Журналістів підривають та викрадають. Чому так дорого обходиться свобода слова і хто за це має відповідати?

Адвокат і медіаюрист Виталій Матвєєв заявив, що з лютого 2020 року до різноманітних правозахисних організацій і поліції звернулася рекордна кількість одеських журналістів. За словами експертів, поліція просто «зливає» журналістські справи і перекваліфіковує, наприклад, у побутові конфлікти. Всіляко «футболить» медіаспільноту, адже й досі нема механізму, за яким ці справи б розглядалися.