Юристки «Клініки прав людини» розповіли трансспільноті про правові аспекти зміни статі в Україні

23 жовтня 2021 року громадські організації «ПРОЖЕТОР» і «Когорта» провели просвітницький захід для представників та представниць трансспільноти на тему: «Трансперехід: проблеми, права, рішення». Юридична команда проєкту «Human Rights Clinic» розповіла про юридичні аспекти трансґендерного переходу та відповіла на питання, які цікавлять трансґендерних людей в Україні.

Зустріч з трансспільнотою проходила у гібридному форматі: учасники з різних міст долучилися до прямої трансляції, а в Одесі і Запоріжжі слухачі згуртувалися, щоб наживо підбити підсумки тематичної дискусії.

Напочатку заходу координатор проєкту «Human Rights Clinic» Олексій Лосинець познайомив учасників з діяльністю організації та поділився результатами спільної роботи з трансспільнотою. Після чого аудиторія мала нагоду прослухати авторський вебінар «Документаційні трансформації трансґендерних людей», який проводила юристка проєкту Ганна Яблокова.

Як виявилось по завершенню лекційної частини, у людей, які бажають здійснити або вже здійснюють трансґендерний перехід в Україні, є багато питань. В першу чергу, через те, що чимало представників трансспільноти зазнають дискримінації з боку суспільства, лікарів, державних органів. Від учасників заходу лунали запитання щодо законності відмови медичної допомоги трансґендерам, проходження медичної комісії у військкоматі, переоформлення документів під час юридичного транзиту. На ці та інші запитання надавала відповіді членкиня правління ГО «ПРОЖЕКТОР», юристка проєкту Кароліна Палайчук.

Нагадаємо, проєкт «Human Rights Clinic» за підтримки Європейського фонду демократії (EED) та Посольства Канади в Україні надає правову та мотиваційно-психологічну допомогу соціальним групам, вразливим до дискримінації. Близько чверті клієнтів, що звертаються за допомогою до проєкту, становлять ЛГБТ+. Кожна шоста з них – трансґендерна особа.