В телестудіях експерти обговорили право ЛЖВ на всиновлення дітей 🎦

Ведучі програм на одеських телеканалах та радіостанціях обговорюють сенсаційну новину, яка відтепер зробить життя деяких людей по-справжньому повноцінним. Справа у тому, що 8 листопада 2019 року Окружний адміністративний суд міста Київ визнав заборону на всиновлення дітей ВІЛ-інфікованими людьми незаконною. Ця норма була прийнята МОЗ ще у 2008 році, і весь цей час правозахисники критикували її, як дискримінаційну.

Водночас, сучасна медицина досягла такого рівня, коли ВІЛ-інфекція перестала вважатися смертельною і вже прирівнюється до хронічних захворювань. Сьогодні люди з ВІЛ+, які вживають антиретровірусну терапію, ведуть повноцінний спосіб життя. Більше того, вірус імунодефіциту не передається від них, якщо вони дотримуються протоколів лікування і власне того, що їм прописали лікарі.

Гостем ефірів став адвокат Віталій Матвєєв, який виграв цю резонансну справу проти МОЗ. Протягом 2018-2019 роках до нього зверталися родини та люди, що живуть з ВІЛ, (ЛЖВ) з проханням допомогти, тому як вони не могли оформити опіку або всиновлення саме через цей Наказ Міністерства. Про хід справи та інші проблеми, які переслідують людей з ВІЛ+, – дивіться в програмах телеканалів.

Проєкт «Код.доступу» на радіо «Перше міське» 102.7 FM

Телепроєкт «Код.доступу» з Христиною Петрик. Гість в студії – адвокат Віталій Матвєєв, якому вдалося виграти резонансну справу – справу проти МОЗ України. Суд визнав нечинним перелік захворювань, через які особа не має права всиновлювати дітей, якщо в неї є ці захворювання.

Інтерв’ю дня на ТК «Перший міський»

Інтерв’ю дня з Олегом Соловкіним. Тема ефіру: «Усиновлення дітей ВІЛ-позитивними батьками». Гість в студії «Першого міського» – адвокат Віталій Матвєєв. Приводом зустрічі стала новина зі столиці – 8 листопада 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав заборону на всиновлення дітей ВІЛ-інфікованими людьми незаконною.

Телепроєкт «Червоне та чорне» на ТК «Інший»: ВІЛ – не вирок

Щорічно 1 грудня в світі відбувається заходи до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом. В чому різниця між ВІЛ та СНІД? Як жити з цією хворобою? Чи можуть ВІЛ-інфіковані люди всиновлювати дітей? Ці та інші питання обговорювали гості в студії телепроєкту.