17 травня – Міжнародний день боротьби проти гомофобії та трансфобії. Про законодавчі проблеми, гомофобство, складність камінг-ауту, дискримінацію і взагалі як це бути ЛГБТ-людиною в Одесі – дізнавалися кореспонденти телеканалу UA:Суспільне.
Журналісти завітали до громадської організації «ПРОЖЕКТОР», де керівник проєкту «Клініка прав людини», адвокат Віталій Матвєєв розповів про прогалини в законодавстві щодо захисту прав представників ЛГБТ-спільноти.
Дискримінація існує, вона нікуди не зникала
На переконання адвоката та керівника проєкту «Human Rights Clinic» Віталія Матвєєва, в українському законодавстві не вистачає нормативної бази для захисту представників ЛГБТ-спільноти. Це стосується не тільки складних ситуацій, в які потрапляють геї та лесбійки в Одесі, але й регламентації партнерських чи шлюбних відносин, усиновлення дітей тощо.

Віталій МАТВЄЄВ
Багато людей до нас звертаються по допомогу. Дискримінація існує досі, вона не зникла. Починаючи від правоохоронних органів і до звичайних громадян. Державі необхідно переглянути ряд документів, які просто застаріли. Вони дісталися нам ще з радянських часів.
член правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат
Найчастіше, за словами Віталія, ЛГБТ-людей дискримінують через знайомства в інтернеті. Їх запрошують на зустріч, після чого починають шантажувати та вимагати гроші взамін на мовчання. Для того, аби уникнути подібних ситуацій, на переконання адвоката, слід не лише оптимізувати українське законодавство, але й проводити просвітницьку діяльність.
«Потрібно говорити про це ще зі школи. Треба пояснювати, що існує ЛГБТ-спільнота. Ми ж кажемо про людей з наркотичною залежністю і ставимося до них у першу чергу як до людей, особистостей. У нас класна та цікава Конституція. Ми маємо більше прав, ніж обов’язків. Якщо ми намагаємось потрапити до Європи, нам слід, перш за все, закладати якісь демократичні цінності», – резюмував адвокат.