Сюжет телеканалу «UA:Одеса»: «Люди іноді не розуміють, що вони гомофоби» 🎦

17 травня – Міжнародний день боротьби проти гомофобії та трансфобії. Про законодавчі проблеми, гомофобство, складність камінг-ауту, дискримінацію і взагалі як це бути ЛГБТ-людиною в Одесі – дізнавалися кореспонденти телеканалу UA:Суспільне.

Журналісти завітали до громадської організації «ПРОЖЕКТОР», де керівник проєкту «Клініка прав людини», адвокат Віталій Матвєєв розповів про прогалини в законодавстві щодо захисту прав представників ЛГБТ-спільноти.

Дискримінація існує, вона нікуди не зникала

На переконання адвоката та керівника проєкту «Human Rights Clinic» Віталія Матвєєва, в українському законодавстві не вистачає нормативної бази для захисту представників ЛГБТ-спільноти. Це стосується не тільки складних ситуацій, в які потрапляють геї та лесбійки в Одесі, але й регламентації партнерських чи шлюбних відносин, усиновлення дітей тощо.

Віталій МАТВЄЄВ
член правління ГО «ПРОЖЕКТОР»,
керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат

Багато людей до нас звертаються по допомогу. Дискримінація існує досі, вона не зникла. Починаючи від правоохоронних органів і до звичайних громадян. Державі необхідно переглянути ряд документів, які просто застаріли. Вони дісталися нам ще з радянських часів.

Найчастіше, за словами Віталія, ЛГБТ-людей дискримінують через знайомства в інтернеті. Їх запрошують на зустріч, після чого починають шантажувати та вимагати гроші взамін на мовчання. Для того, аби уникнути подібних ситуацій, на переконання адвоката, слід не лише оптимізувати українське законодавство, але й проводити просвітницьку діяльність.

«Потрібно говорити про це ще зі школи. Треба пояснювати, що існує ЛГБТ-спільнота. Ми ж кажемо про людей з наркотичною залежністю і ставимося до них у першу чергу як до людей, особистостей. У нас класна та цікава Конституція. Ми маємо більше прав, ніж обов’язків. Якщо ми намагаємось потрапити до Європи, нам слід, перш за все, закладати якісь демократичні цінності», – резюмував адвокат.