«Клініка прав людини» ГО «ПРОЖЕКТОР» і Офіс Омбудсмана розробили план спільних дій

Наша команда розпочала співпрацю з Офісом Омбудсмана України. Сьогодні, 18 травня підписано Меморандум про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та громадською організацією «ПРОЖЕКТОР». Підписантами виступили представник Уповноваженого в південних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олександр Остапенко та уповноважений член правління, керівник проєкту «Клініка прав людини», адвокат Віталій Матвєєв.

Уповноважений з прав людини є невід’ємним елементом конституційної системи захисту прав і свобод людини та громадянина, виконує контроль за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності усіх посадових та службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі діяльність суддів та інших осіб, які в тому чи іншому обсязі виконують державно-владні функції. Ключовими напрямами багатогранної діяльності Омбудсмана України є просування міжнародних стандартів у сфері прав і свобод людини, сприяння ратифікації міжнародних договорів і їх імплементації у національне законодавство України.

Відповідно до домовленостей, сторони спільно відбиратимуть та здійснювати підготовку громадських моніторів, що уповноважені збирати інформацію щодо стану дотримання прав осіб, які потребую захисту. Співпраця передбачає надання таким особам юридичних консультацій та правової допомоги у складі моніторингових груп, участь в моніторингових візитах Національного превентивного механізму (НПМ) до місць несвободи.

Також співпраця передбачає консультування та використання правових засобів впливу для просування необхідних змін у законодавству, підзаконних актах та практиці державних органів і органів місцевого самоврядування з захисту прав осіб, які потребують захисту. За окремим погодженням – підготовка спільних доповідей, спрямованих на публічне висвітлення інформації щодо стану захищеності прав осіб, які потребують захисту, а також виявлених проблем та порушень.

За участю спеціалістів ГО «ПРОЖЕКТОР» спільно з представниками Офісу Омбудсмана планується проведення заходів в форматі конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей, а також участь в розробці та реалізації спільних проєктів та програм, спрямованих на утвердження верховенства права та посилення гарантій прав і свобод людини. Крім того, на базі проєкту «Клініка прав людини», що здійснює команда громадської організації при підтримці Європейського фонду демократії (EED), надаватимуться юридичні та психологічні допомоги і подальший супровід справи у разі порушення прав людини та громадянина.

Меморандум про співпрацю між Уповноваженим ВРУ з прав людини та ГО «ПРОЖЕКТОР»

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.