Команда ГО «ПРОЖЕКТОР» ознайомилась з можливостями нового Wellness Center Odesa

8 липня 2022 року представники громадської організації «ПРОЖЕКТОР» разом з партнерами БО «100 відсотків життя. Одеса», ГО «Альтернатива» та іншими дружніми організаціями завітали на урочисте відкриття «Wellness Center» при клініці «Test & Treat Clinic», що у середмісті Одеси.

Це сучасний заклад, де можливо отримати професійні та якісні послуги з профілактики ВІЛ та інфекцій, які передаються статевим шляхом, для ключових та уразливих груп. Тут кожен бажаючий може безкоштовно та конфіденційно протестуватися на ВІЛ та отримати результат протягом 15 хвилин, пройти тестування і лікування ІПСШ, безкоштовно отримати презервативи, проконсультуватися з питань безпечної сексуальної поведінки. Однією з особливостей центру є дружне та клієнто-орієнтоване середовище, створене за підтримки Фундації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine).

Під час заходу запрошені гості ознайомились з можливостями центру, відвідали кабінети лікарів, познайомилися з медичним персоналом та обговорили питання, з якими звертаються пацієнти. Проте відвідувачів турбують не лише питання здоров’я, профілактики та лікування захворювань, а й дотримання їхніх прав, збереження лікарської таємниці та конфіденційності. В ході зустрічі керівник ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв та директорка клініки Оксана Терещенко обговорили питання подальшої співпраці, зокрема переадресації громадян, які потребують юридичного, психологічного, психосоціального або медичного консультування.

Нагадуємо, команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» надає консультативні послуги соціальним групам, вразливим до дискримінації, зокрема й людям, які живуть з ВІЛ/СНІД, та їхнього оточення. В рамках проєкту «Human Rights Clinic», що реалізовується при підтримки Європейського фонду за демократію (EED) та Посольства Канади в Україні, вони отримують консультування юристів та психологів, захист прав і представництво інтересів у судах тощо.