Гуманітарну допомогу та послуги Центру тимчасового перебування ВПО-ЛГБТК+ отримало 113 осіб

Майже 70 сімей представників ЛГБТК+спільноти отримали допомогу від ініціативи громадської організації «ПРОЖЕКТОР», що реалізується за підтримки Місії HEKS/EPER в Україні в рамках проєкту «Швидка гуманітарна допомога під час війни для вразливих соціальних груп в Одеській області». Здебільшого це трансґендерні люди та їхні родини, що опинилися у скрутному становищі через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

Тимчасове житло та послуги спеціалістів

Безпосередньо 22 родини змогли скористатися можливостями Центру тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, що належать до ЛГБТК+спільноти. Тут мешканцям надавалися безкоштовні правові та психологічні консультативні послуги.

Одним з таких, хто скористався тимчасовим прихистком, став 22-річний трансчоловік Адріан. Наприкінці серпня він виїхав закордон на навчання, однак цьому передувало вирішення низки проблем. Мешкаючи у Центрі, він звернувся за допомогою до юриста, щоб оформити необхідний пакет документів.

«Я їду до Швеції, і мені потрібно взяти із собою гормональні препарати. Дуже переживаю, що прикордонники можуть їх відібрати, – звернувся він напочатку серпня. – В мене є довідка від ендокринолога, але не маю впевненості, що без перекладу хоча б на англійську мені дозволять ввезти ліки до цієї європейської країни».

В рамках ініціативи окрім англійського перекладу медичної довідки, завіреної відповідним чином, Адріан отримав юридичну консультації щодо перетину кордону та підготував необхідний пакет документів для майбутнього перебування у Швеції, адже в його планах є отримати там освіти європейського рівня.

«Як й домовлялись, розповідаю про те, як добрався. Через кордон пропустили без питань, навіть не цікавились ані ліками, ані довідкою. Проте в мене з собою обмежена кількість гормональних препаратів, і якщо забажаю тут залишитися на довше або з’являться обставини, що змусять мене залишитися, то, думаю, ця довідка мені знадобиться», – ділиться він.

Загалом в рамках ініціативи представники ЛГБТК+спільноти отримали 38 юридичних та 30 індивідуальних психологічних консультацій. Крім того, щотижня у Центрі відбувалися групові зустрічі психологічної підтримки для представників Т-спільноти. Зараз продовжують проживати тут 12 осіб.

Гуманітарна місія ініціативи

Як розповідає керівник ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну викликом для суспільства стала гуманітарна криза. Мільйони українців були вимушені покинути власні домівки, а разом з цим переживати гострий стрес, зустрітися з правовими проблемами та складнощами в адаптації до нових умов життя. Багато людей залишилося ні з чим.

«В цих умовах до нашої громадської організації з кожним тижнем все більше надходило запитів від ЛГБТК+спільноти хоча б на якусь гуманітарну допомогу. Адже багато хто втратив дохід, лишився без житла, був вимушений переїхати в інший регіон та, без перебільшення, починати все з нуля. А на тлі зростаючою нетерпимості, саме ця соціальна група стала найбільш вразливою до утисків та порушення прав», – зазначає керівник.

Тому за підтримки Місії HEKS/EPER в Україні команда ГО «ПРОЖЕКТОР» організувала роздачу продуктових та гігієнічних наборів, які отримали 20 сімей представників спільноти, а також видала 41 комплект сертифікатів провідної мережі супермаркетів на закупівлю продуктів харчування, розрахованих на 80 осіб.

«Це мінімальний внесок у вирішення гуманітарної кризи в нашому регіоні, є наразі на обліку перебуває понад 102 тисячі переселенців. До нас продовжують надходити запити на отримання допомоги й не лише від представників ЛГБТК+спільноти, а ресурс дуже обмежений, тому спільно з партнерськими організаціями намагаємося знайти будь-яку можливість, щоб допомогти тим, хто цього потребує», – резюмує Віталій Матвєєв.