Кейс: Суд виправдав людину з ВІЛ, на яку патрульні «навішали» адмінпорушення через побічну дію АРТ-терапії 💼

Юристка проєкту «Human Rights Clinic», адвокатка Кароліна Палайчук у Київському районному суді міста Одеси захистила інтереси людини з ВІЛ, яку намагалися притягнути до адміністративної відповідальності фактично за знаходження в автівці у хворобливому стані. У протоколі ж патрульна поліція зазначила, що обвинувачений 40-річний чоловік керував автомобілем у стані наркотичного сп’яніння. Однак обставини справи виявилися інакшими.

Побічна дія ліків

У травні поточного року 40-річному чоловіку, який вже тривалий час живе з ВІЛ, лікарі змінили схему антиретровірусної терапії – призначили нові препарати для підтримки стану здоров’я. Однак у той вечір, коли патрульна поліція вирішила «збільшити статистику» правопорушників на дорозі, у пацієнта почали спостерігатися побочні реакції – запаморочення, головна біль та втомлюваність.

З роботи він планував повернутися додому на власній автівці. Трохи від’їхавши від місця паркування, він відчув нездужання. Водій зупинив авто біля узбіччя на проїзній частині дороги, вимкнув двигун та увімкнув аварійну світлову сигналізацію. Однак стан з кожною хвилиною лише погіршувався.

Водія у поганому стані, який перебував у автівці на «аварійках», помітила патрульна поліція. Співробітники поліції вирішили перевірити документи та побачили, що чоловік майже у несвідомому стані. Замість того, щоб допомогти, правоохоронці вирішили, що чоловік знаходиться «під кайфом». Водій спробував пояснити, що йому погано через ліки й потрібен час прийти в себе, але поліцейські вирішили «брати по гарячих слідах» та склали протокол про адміністративне правопорушення за керування транспортним засобом з ознаками наркотичного сп’яніння та направили його до суду.

Нові обставини справи

За допомогою у вирішенні цієї ситуації чоловік звернувся до свого соціального працівника БО «100 відсотків життя. Одеса», який в свою чергу перенаправив до юристів проєкту «Human Rights Clinic», який реалізовується командою громадської організації «ПРОЖЕКТОР» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) та Посольства Канади в Україні. За справу взялась адвокатка Кароліна Палайчук.

Вона оперативно зібрала всі докази, які підтверджують невинуватість клієнта: від медичних даних до відеозапису фіксації події  з нагрудних камер патрульних поліцейських , де зафіксований факт, що автомобіль стояв на дорозі тривалий час без руху з увімкнутою «аварійкою». Більш того, завдяки цьому відеозапису виявилось, що під час приїзду поліцейських на місці події перебувала компанія людей, які побачили непритомного чоловіка, намагалися його привести до тями, й навіть допомогли установити на проїзній частині знак аварійної зупинки. Водночас, як було встановлено співробітниками поліції, ключі від авто знаходилось під ногами водія.

Крім того, під час розгляду справи суддя виявив певні порушення у складанні протоколу, які допустив інспектор дорожньо-патрульної поліції. В решті решт, закрив справу у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Відповідна постанова Київському районному суді міста Одеси оприлюднена 2 серпня 2022 року.


Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.