Юристи ГО «ПРОЖЕКТОР» визначили три найпоширеніших питання від ТК-спільноти

Трансґендерні, небінарні та квір-персони продовжують отримувати допомогу від юристів громадської організації «ПРОЖЕКТОР». Починаючи з червня, за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» спеціалісти приділили близько 300 годин на вирішення специфічних питань спільноти.

За підсумками роботи у ці місяці ми виділили найпоширеніші питання від спільноти.

По-перше, це питання незавершеного юридичного транспереходу, що стає серйозною перепоною для виїзду за кордон. З юридичної точки зору, наявність діагнозу F64 (ґендерна дисфорія) не є достатнім аргументом при отриманні дозволу на виїзд від військово-лікарської комісії у період воєнного стану.

По-друге, невідповідність зовнішнього вигляду для представників спільноти додає складнощів у відновленні документів, які було втрачено під час евакуації. Деякі інстанції попросту з недовірою ставляться до подібного, що обертається дискримінаційними діями за ознакою ґендерної ідентифікації.

По-третє, незважаючи на те, що українське законодавство прямим текстом забороняє дискримінацію за ознакою ґендерної ідентичності, досі зустрічаються випадки, коли транслюди не можуть працевлаштуватися через це.

Однак це невичерпний перелік проблемних питань. Окрім цього, ТК+спільнота звертається до юристів щодо отримання статусу ВПО, гуманітарної та соціальної допомоги, фіксації пошкодження майна внаслідок бойових дій, зміни сімейного лікаря, соціально-медичних сервісів тощо.