ГО «ПРОЖЕКТОР» та БО «Інша» розпочинають документування воєнних злочинів проти ЛҐБТІК+

Громадська організація «ПРОЖЕКТОР» разом з благодійною організацією «ІНША» за підтримки американської правозахисної організації «OutRight International» розпочинають документувати воєнні злочини і порушення прав ЛҐБТІК+ на деокупованих територіях Херсонщини.

Повномасштабне російське вторгнення в Україну посилило дискримінацію щодо представників ЛҐБТІК+спільноти. Громадяни, які перебували в російській окупації розповідають про випадки жорстокого знущання з боку російських військових, особливо по відношенню до людей ключових груп. Відомо, що з боку окупанта «веселкова» символіка стала покажчиком для принижень, знущань і навіть ліквідації людей, на кому знаходили відповідні татуйовання або на чий смартфон було завантажено мобільні застосунки для ЛҐБТ-знайомств. По інший бік фронту, на підконтрольній території України спостерігається посилення недовіри до правоохоронних органів, через що постраждалі не заявляють про скоєнні воєнні злочини проти них та їхнього оточення.

Спільними зусиллями команда нового проєкту вивчатиме та проводитиме дослідження можливих випадків порушення прав ЛҐБТІК+, буде документувати випадки злочинів, скоєних на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Спеціалісти фіксуватимуть свідчення постраждалих осіб та очевидців подій, збиратимуть відеоматеріали та інші докази, що можуть свідчити про порушення прав. Далі адвокати і правозахисники проаналізують отриману інформацію та застосують правові механізми захисту прав, а факти воєнних злочинів передадуть до Міжнародного трибуналу.

Повідомити про випадок порушення прав можна листом на електронну пошту projectorgo.press@gmail.com або через спеціальну форму: