Проєкт «Клініка прав людини» удостоївся двох престижних нагород

Завершення 2020 року для громадської організації «ПРОЖЕКТОР» стає особливим, адже два впливові рейтинги відзначили діяльність команди проєкту «Human Rights Clinic», що реалізовується за підтримкою Європейського фонду демократії та Посольства Канади в Україні.

18 грудня 2020 року в одеському концерт-холі ТЦ «Сади Перемоги» відбулося урочисте нагородження лауреатів XX ювілейного Рейтингу популярності людей та подій півдня України «Народне визнання – Одесит року». Призерів цієї премії визначають читачі видань найбільшого інформаційно-видавницького підприємства на півдні України «Южноукраїнський Медіа Холдинг». За час існування почесні нагороди отримали близько 500 видатних одеситів, підприємств та організацій. Це – керівники підприємств і міські голови, лікарі та вчителі, бізнесмени і банкіри, громадській діячі та політики, військові та спортсмени, діячі культури та мистецтва, а також інші фахівці різних сфер, чий внесок визнано суспільством.

Щороку цією нагородою відзначають діяльність адвокатів, правозахисників та громадських діячів. Однак на цей раз вподобання об’єдналися в єдину нагороду. Так, переможцем у номінацію «За захист прав людини проти дискримінації» став член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат Віталій Матвєєв. Призовий кубок та диплом лауреату вручила членкиня правління благодійного фонду «Журналісти за демократію», редакторка журналу «Фаворит удачі», ведуча телепрограми «Пресексперт» Галина Владимирська.

Ще однією відзнакою стала нагорода від бізнес-спільноти успішних людей «Millenium Business Club». Церемонія нагородження переможців відбувалася на 23-ій зустрічі клубу в Києві 17 грудня. Член правління ГО «ПРОЖЕКТОР», керівник проєкту «Human Rights Clinic», адвокат Віталій Матвєєв отримав кубок «Лідери України за версією журналу Millenium Club» у номінації «Професіонал року» і почесну грамоту за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток країни.

Оргкомітети престижних рейтингів відзначили не тільки особисту діяльність адвоката Віталія Матвєєва, а й річну роботу громадської організації «ПРОЖЕКТОР» в рамках проєкту «Human Rights Clinic».

Нагадаємо, що після доленосної перемоги в справі проти МОЗ, коли суд визнав нечинною дискримінаційну норми щодо людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), адвокат Віталій Матвєєв разом з Андрієм Радецьким та Кароліною Палайчук започаткували громадську організацію «ПРОЖЕКТОР». В лютому 2020 року за підтримкою Європейського фонду демократії було створено проєкт «Human Rights Clinic» з головним офісом в Одесі. Завдяки вмілому керуванню та підбору надійної професійної команди адвокат Віталій Матвєєв відтворив модель забезпечення доступності кваліфікованої юридичної та психологічної допомоги для категорій людей, що найбільш вразливі до дискримінації, а саме: ЛГБТ+, ЛЖВ та їхнє оточення, активісти правозахисного руху і журналісти. При цьому якість послуг, що надаються, є висококонкурентною.

За рік роботи цей проєкт став єдиним в своєму роді на півдні країни. Вже надано понад 1000 консультацій з питань захисту прав людини, правову та психологічну підтримку, а також виграно низку судових процесів. Резонансні справи привернули увагу не тільки суспільства, але й держави на кричущі випадки та прогалини в законодавстві. Факти перешкоджання журналістської діяльності, напади на правозахисників та переслідування активістів стали окремою ланкою в роботі проєкту.

Спеціалісти проєкту «Human Rights Clinic» проводять семінари, унікальні за специфікою та тематикою. Слухачів навчають відстоювати власні інтереси, не боятися осуду бути інакшим, та підвищують обізнаність щодо розмаїття поглядів.

Цей проєкт об’єднує навколо себе надійних партнерів, які дотримуються європейських цінностей, прав людини та принципів ненасильства. В співпраці розробляться і проводяться інформаційно-просвітницькі та адвокаційні кампанії, направлені на гармонізацію українського законодавства з міжнародними договорами та будують міцний фундамент демократії та верховенства права в Україні.

В планах громадської організації «ПРОЖЕКТОР» – розширення проєкту «Human Rights Clinic» на територію всієї України і надання послуг більш ширшому коло осіб, що зазнають дискримінацію.