Провели лекцію «18+ Sex, Drugs & Techno» в Києві

В минулий вікенд в Києві відбувся найвідвертіший фестиваль Red Cheeks Festival, присвячений темі сексуальності, еротичної фантазії, фетишам людини та культурі взаємовідносин. Протягом двох днів відвідувачам заходу були доступні арт-зони, майстер-класи, воркшопи, тематичні доповіді. В тому числі – лекція Андрія Радецького, голови правління ГО «ПРОЖЕКТОР» і координатора освітнього простору Dialog Hub Фонду Олени Пінчук.

Тема його виступу виявилась доволі гаряча – «18+ Sex, Drugs & Techno: лайфхаки зменшення шкоди, або Хімсекс у великому місті». Тому не дивно, що до ней був прикутий чималий інтерес присутніх.

Ця лекція розкрила ключову проблематику дозвілля молоді в столиці – існуючи ризики, пов’язані зі споживанням на вечірках різних речовин (насамперед, наркотичних). Це явище стало майже невід’ємною частиною так званих техно-вечірок, де переважно під музику в стилі Techno молодь відпочиває від своєї буденності. Тут на сумнівну допомогу нерідко поспішають наркотики, які в поєднанні з бажанням експериментів породили хімсекс.

З року в рік популярність сексу під хімічними речовинами в Україні лише зростає – і нічний Київ як один з епіцентрів, де пропонується велика кількість спокус та можливостей для недитячих забав. Уникнути цього складно. Так і виникає суперечливе питання – питання відповідального споживання.

Ще більшої актуальності лекції Андрія Радецького надав карантин, який запровадила київська влада напередодні у відповідь на поширення коронавірусу. Таке рішення напряму впливає на нічне життя столиці: масові рейви тимчасово припиняться, а на зміну техно-вечіркам прийдуть квартирники та вечірки в заміських будинках, де іноді хімсекс буде неминучим. Тому відвідувачу таких зустрічей слід бути попередженим та обережним.

Чому це важно? Під впливом наркотичних речовим людина може не усвідомлювати своїх вчинків або невірно оцінювати наслідки своїх дій. При цьому особливо небезпечними стають випадкові статеві зв’язки. Про це треба пам’ятати, тим паче на хвилі епідемії ВІЛ/СНІД і розповсюдження інфекцій, що передаються статевим шляхом (як приклад, захворюваність на сифіліс в нашій країні за останній час зросла у 1,5 рази!). Крім того, не слід забувати й про прямий вплив наркотиків на організм людини при споживанні, наслідках при постійному споживанні, передозуванні, а також відповідальності перед собою, своїм оточенням, суспільством та різних інших факторах.