Просимо перевірити телеканал через неприпустиму заяву про ВІЛ

«Шкідливі віруси в організмі існують, окрім таких пустушок, як ВІЛ. Зараз багато хто обуриться. Цей вірус у мікроскопі ніхто не бачив». Такі слова пролунали із вуст ведучої телепрограми «Абетка здоров’я» Світлани Кокшарової на одеському телеканалі «ГЛАС» (ПрАТ АРТК «ГЛАС») у випуску від 7 лютого 2020 року. І ось це відео:

Дійсно, така заява авторки серії книг про здоров’я та президента міжнародного клубу вкрай обурює багатьох! Адже вона суперечить дійсності, спотворює наявні наукові дослідження, порушує Кодекс професійної етики українського журналіста та державну політику у сфері протидії ВІЛ-інфекції. Більш того, з урахуванням впливовості та охоплення мовленням телеканалу на місцевому рівні, така заява може негативно вплинути на стан громадського здоров’я та призвести до шкоди здоров’ю населення.

Приведено лише сухі цифри: в Україні приблизно 250 тис. людей живуть з ВІЛ+, а Одещина має найвищій рівень поширеності ВІЛ-інфекції серед регіонів. За даними ЦГЗ МОЗ України, кожний 111 мешканець Одеської області перебуває під наглядом лікарів через ВІЛ, і переважна більшість отримує антиретровірусну терапію. Й це тільки ті, хто знає про свій статус! Тому неприпустимо, коли країна бореться за здоров’я громадян і прагне зупинити епідемію, лунають подібні вислови.

Тому ми, ГО «ПРОЖЕКТОР», разом з Одеським ВП ГО «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» та БО «100% життя. Одеса» звернулися до генеральної директорки ПрАТ АРТК «ГЛАС» Олени Євдокимовій з проханням спростувати відомості, що не відповідають дійсності і були поширені в телепередачі. Також ми звернулися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення задля проведення перевірки діяльності телеканалу та безпосередньо передачі через порушення чинного законодавства.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.