На три дні офіс ГО «ПРОЖЕКТОР» став майданчиком для учасників Національної ЛҐБТІ-консультації

З 9 по 11 листопада у гібридному форматі пройшла Національна лідерська та експертна ЛҐБТІ-консультація. Організатори та ключові спікери для обговорення нагальних тем зібралися у Києві, а решта учасників мала змогу доєднатися до дискусій в онлайні.

Серед них і громадська організація «ПРОЖЕКТОР», яка не тільки взяла участь, а й надала можливість стати свідками події більш ширшому колу представників спільноти, правозахисного руху та медіа.

Перший день заходу був присвячений ситуації щодо ЛҐБТ напередодні відкритого російського нападу на Україну та гуманітарній роботі всередині спільноти. Слухачами в одеському офісі ГО «ПРОЖЕКТОР» стали юристи проєкту «Human Rights Clinic» та студенти юридичних факультетів, які проходять учбову практику на базі організації.

У другий день учасники розбирали питання взаємодії з громадськістю та спільних дій між різними партнерами. Після відбулася сесія, присвячена питанням транслюдей у часи війни. Доєдналися до прямої трансляції з офісу ГО «ПРОЖЕКТОР» представники ініціативної групи «Т-Південь» і тимчасові мешканці шелтеру для трансґендерних і небінарних людей.

В завершальний день точилися палкі та тривалі дискусії навколо теми «Уряд, ЛҐБТІ та євроінтеграція», за якою уважно слідкували спеціалісти юридичної команди і представники регіональних масмедіа.

Нагадаємо, що сьогодні ГО «ПРОЖЕКТОР» реалізовує низку проєктів та ініціатив, спрямованих на роботу з ЛҐБТ+спільнотою. Зокрема, в рамках проєкту «Human Rights Clinic» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) та Посольства Канади в Україні надається правова та психологічна допомога, а також супровід адвоката в судах у справах про злочини, скоєні на тлі стигми та дискримінації. Окремо безкоштовне юридичне консультування в умовах воєнного і повоєнного часу можуть отримати трансґендерні, небінарні та квір-люди, в рамках підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». Більш того, у разі потреби прихистку, вони можуть звернутися до одеського шелтеру для трансґендерних та небінарних осіб, відкритого спільно з ініціативною групою «Т-Півднь» за підтримки правозахисної організації «OutRight Action International». Ще один проєкт – Центр тимчасового перебування ВПО-ЛҐБТК+, перезапуск якого став можливим завдяки підтримці ГО «КиївПрайд».