Відбувся тренінг «Дезінформація в медіа щодо ЛГБТ та ґендеру»

Минулого тижня в Ірпені відбувся тренінг для журналістів і журналісток про дезінформацію в медіа щодо ЛГБТ та ґендеру. Серед учасників зустрічі – кореспонденти, редактори, ведучі, що прибули з Києва, Одеси, Миколаєва, Львова, Маріуполя, Лисичанська та інших міст. У дводенному тренінгу взяв участь і PR-менеджер ГО «ПРОЖЕКТОР», координатор проєкту «Клініка прав людини» Олексій Лосинець.

В ході зустрічі учасники заходу обмінювались досвідом і обговорювали висвітлення соціально гострих та делікатних питань у ЗМІ, вивчали проблематику медіаграмотності, створення та споживання контенту, розбирали низку кейсів щодо обмеження та порушення прав людини, дискримінації і стигматизації.

Питання дотримання журналістських стандартів при підготовці сюжетів і публікацій були розглянуті на прикладах найбільш вразливих до дезінформації груп, а саме ЛГБТ-спільноти та активістів, що виступають за ґендерну рівність. Перед учасниками тренінгу стояли непрості завдання з інтерв’ювання запрошених гостей на етично чутливі теми. Журналістам було потрібно в форматі «живої книги» інтерв’ювати відкритого гея та транс-лісбійку, тим самим на практиці відпрацювати навички тактовності і коректності в спілкуванні.

За підсумками зустрічі учасники тренінгу визнали, що проблема дезінформації в українських медіа не просто існує, а навіть більш ширша, ніж здається на перший погляд. Проте спостерігаються позитивні зрушення у формуванні через ЗМІ поваги та толерантності серед населення до розмаїття думок певних соціальних груп.

В свою чергу, ГО «ПРОЖЕКТОР» активно бориться за чистоту преси від «жовтизни», представляє в судах осіб, які потерпіли від діпфейків, та продовжує співпрацювати з мас-медіа на предмет дотримання журналістських стандартів та етики.