В Одесі відкрилась «Медіабаза» для роботи журналістів в умовах воєнного часу

14 грудня у середмісті Одеси відкрився простір для журналістів «Медіабаза». Це один серед десяти інших подібних, відкритих в обласних центрах країни в рамках проєкту ГО «Інститут Масової Інформації». Однак зараз ця «Медіабаза» розрахована відразу на два регіону – Одеську і Херсонську області – найближчим часом планується відкриття і в деокупованому Херсоні.

На відкриття були запрошені представники провідних масмедіа, медіаюристи та правозахисники, які займаються питаннями дотримання прав журналістів та свободи слова. Долучилися до цієї події й представники ГО «ПРОЖЕКТОР» – керівник організації, адвокат і медіаюрист Віталій Матвєєв та проєтний менеджер організації, комунікаційник і журналіст Олексій Лосинець.

Новий простір розташовано в одному з бізнес-центрів та поділено на тренінг-рум для заходів, розрахований на 15-25 слухачів, коворкінг для роботи журналістів та невелику кухню, де кожен бажаючий може приготувати каву, чай та зробити невеликий перекус.

Слід підкреслити, що ключова особливість «Медіабази» в тому, що тут передбачено резервне електропостачання та інтернет, що дозволяє працівників ЗМІ працювати в період масових відключень електроенергії. До речі, під час презентації медіапростору знов сталося екстрене відключення від енергомережі, тому керівник одеської «Медіабази» Павло Колотвін разом з керівником херсонського підрозділу Сергієм Нікітенко в оперативному порядку підключили приміщення до резервного обладнання.

Як і раніше, ІМІ надає журналістам захисну амуніцію для роботи у зоні бойових дій, в тому числі бронежилети, каски, павербанки, індивідуальні аптечки. Варто зазначити, що команда проєкту «Human Rights Clinic», що працює при ГО «ПРОЖЕКТОР», тривалий час займається кейсами щодо порушення прав журналістів та надає юридичні консультації, а з квітня поточного року офіс ГО «ПРОЖЕКТОР» допомагав південному представництву «Інституту Масової Інформації» і слугував пунктом видачі спорядження для журналістів, що працюють у зоні бойових дій.

Один з тих, хто навесні отримував таку допомогу, є журналіст Вадим Тютюкін. На відкритті «Медіабази» він, в якості запрошеного гостя, повідав присутнім про власний досвід роботи у зоні бойових дій та надав рекомендації для колег, які працюють або планують працювати у гарячих точках.

Щодо графіку роботи, то «Медіабаза» працюватиме з 10 до 19 години, в окремих випадках – тривалість робочого дня може бути збільшена за необхідністю.

Нагадаємо, що жовтні відкрилось одеське представництво мережі «Media Center Ukraine», яке повинно стати головним незалежним інформаційним майданчиком півдня України.