Юристки ГО «ПРОЖЕКТОР» розповіли представникам Т-спільноти про правові аспекти ґендерної ідентичності

29 липня 2022 року представники та союзники трансспільноти взяли участь у інформаційно-просвітницькому тренінгу «Ґендерна невідповідність: Право на ідентичність», який проводився в рамках ініціативи юридичної допомоги для Т-спільноти. Тренерками заходу виступили правозахисниці та юристки громадської організації «ПРОЖЕКТОР» Єлизавета Барашкова та Олена Чекал. Завдяки гібридному формату до заходу долучилось близько 30 слухачів, в тому числі інтернет-користувачі з різних міст.

Перед початком всіх учасників, що були присутні наживо та в онлайні, привітали керівник ГО «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв та асоційований директор з політики та партнерства МБФ «Альянс громадського здоров’я» Павло Скала. Вони побажали плідного проведення часу та цікавих дискусій. Й дійсно, цього разу слухачі мали можливість отримати великий багаж нових знань  з захисту прав людини.

В першій частині тренінгу юристка Єлизавета Барашкова порушила тему мови ворожнечі та дискримінації у правовому полі, окремо виділивши ситуації щодо ЛГБТК+ та рекомендацій з боку Ради Європи. На прикладах з учасниками розібрала випадки нападів на тлі дискримінації та мови ворожнечі у соціальних мережах, після чого надала поради, як діяти жертвам таких проявів.

Порушення прав ЛГБТК+ та злочини на тлі дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності – нерідке явище. Юридична команда ГО «ПРОЖЕКТОР» від початку заснування працює в даному напрямку та збирає кричучі кейси, найактуальніші з яких були презентовані учасникам та надані рекомендації, як убезпечити себе від злочинних дій.

Для трансспільноти важливим питанням є право на розпорядження власним тілом. Тому у наступну годину помічниця юридичної команди Олена Чекал розтлумачила існуючи права людини на власне тіло, обговорила з учасниками дозволені та закріплені права в Україні, подискутувала щодо заборонених чинним законодавством прав. Після разом з аудиторією на прикладі стрічки українських новин та відомих кейсів детально розібрала випадки порушення прав трансґендерних, небінарних та квір-людей.

На завершення юристки розповіли про недавно ратифіковану в Україні Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, більш відому як Стамбульську конвенцію. Вони висвітили ключові пункти документу, які цікавили слухачів, та розвіяли міфи, які навколо нього ходили.


Захід підготовлено і проведено в рамках ініціативи «Юридична допомога для трансґендерним, небінарним та квір-осібам в умовах воєнного та повоєнного часу» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».