Кейс: Захист жінки з ВІЛ, яку травмувала автівка на пішохідному переході 💼

Ввечері 1 березня 2020 року у Малиновському районі міста Одеса водій автомобіля Infinity через необачність допустив наїзд на жінку, яка переходила пішохідний перехід. В результаті ДТП пішохідка отримала численні тілесні ушкодження і була госпіталізована до міської клінічної лікарні. Отримані травми призвели до втрати працездатності на довгий час – очікувала складна операція, яку жінка не могла оплатити. Більш того, потерпіла хвилювалася через наявність в неї ВІЛ-інфекції, що могло негативно вплинути на розвиток подій.

За вирішення ситуації відразу взялися партнерські організації – ГО «ПРОЖЕКТОР» та БО «100 відсотків життя. Одеса», які на той момент вже вели перемовини щодо співпраці.

За допомогою БО «100 відсотків життя. Одеса» постраждалій була надана соціальна підтримка, зібрані кошти та проведена життєво необхідна операція. Разом з цим виявилося, що має місце факт порушення прав потерпілої, яка не мала змоги залучити адвоката для захисту власних інтересів. Про це партнерською організацією було сповіщено юридичну команду проєкту «Human Rights Clinic», який реалізовується ГО «ПРОЖЕКТОР» за підтримкою Європейського фонду демократії (EED).

Спеціалісти проєкту відразу взяли на себе юридичне супроводження справи. Керівник «Клініки прав людини», адвокат Віталій Матвєєв неодноразово відвідував постраждалу та в перші ж дні ініціював проведення оперативних слідчих дій і судових експертиз, а також накладання арешту на автомобіль, щоб сліди кримінального правопорушення не були знищені.

Таким чином, завдяки злагодженій командній роботі, оперативності та професійності партнерських організацій потерпіла вже проходить реабілітацію і має змогу радіти життю. Щодо винуватця ДТП, то наразі завершено досудове розслідування по кримінальному провадженню за ч. 1 ст. 286 КК України – до суду направлено обвинувальний акт відносно водія. Тепер долю порушника найближчим часом вирішуватимуть одеські судді.