Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» звернулася до адвокатів «Клініки прав людини» через напад на офіс в Одесі

Адвокати проєкту «Human Rights Clinic» громадської організації «ПРОЖЕКТОР» Віталій Матвєєв і Кароліна Палайчук захищатимуть інтереси громадської організації «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА», офіс якої постраждав від нападу прибічників праворадикального руху. Зустрічі з керівництвом партнерської організації і обговорення перспективи ініціювання кримінального провадження за даним фактом відбулися на цьому тижні.

Керівник Асоціації ЛГБТ «ЛІГА» Олег Альохін розповів, що ввечері 29 травня група молодих людей, а саме шість юнаків та одна дівчина, здійснили зухвалий напад на їхній офіс. Вони зайшли у подвір’я, піднялися сходами на третій поверх будівлі, де розташовано приміщення організації, та почали жбурляти в нього камінням. Молодчики розбили два вікна та навмисно пошкодили камеру відеоспостереження. Свої дії вони фільмували, і пізніше змонтоване відео виклали у телеграм-каналі «Небайдужа молодь». Пост з відео супроводили закликами до неправомірних дій та анонсуванням низки радикальних акцій по відношенню до ліберальних організацій.

За словами керівника одеського підрозділу Асоціації ЛГБТ «ЛІГА» Івана Терещука, агресивна молодь не вперше атакує їхнє приміщення. Проте на цей раз напад був цілеспрямований, а за декілька годин до нього ці ж особи намагалися зірвати лекцію Олени Шевченко про фемінізм та ґендерно зумовлене насильство, що проводила ЛГБТ-організація «Інсайт» в готелі «Моцарт».

Юридична команда ГО «ПРОЖЕКТОР» вбачає в діях зловмисників порушення за ознаками відразу трьох статей Кримінального Кодексу України: хуліганство, вчинене групою осіб, умисне пошкодження майна та перешкоджання діяльності громадської організації. Від імені керівника Асоціації ЛГБТ «ЛІГА» вже подана заява до поліції з вимогою відкрити кримінальне впровадження. Щодо збитків, то сума пошкодженого майна наразі встановлюється.


Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.