Майбутні юристи пройшли учбову практику у «Клініці прав людини»

Цього літа офіс проєкту «Клініка прав людини» вперше став майданчиком для проходження учбової практики студентів. Поталанило потрапити до юридичної команди громадської організації «ПРОЖЕКТОР» та отримати цінний досвід студенткам 3 курсу економіко-правового факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова Марії Негруці та Єлизаветі Барашковій, а також абітурієнту цього вишу Денису Дрождею.

Протягом чотирьох тижнів практиканти під керівництвом адвоката Віталія Матвєєва працювали з різноманітними процесуальними документами, спілкувалися з клієнтами, вивчали матеріали кримінальних, адміністративних та цивільних справ й навіть долучалися до судових процесів.

Однім з найяскравіших моментів практики стало спілкування з клієнткою адвоката проєкту «Клініка прав людини» – трансґендерною жінкою Марією. З перших вуст практиканти дізналися про особливості резонансного кримінального провадження і хід справ, де трансжінці бездоказово інкримінують розповсюдження матеріалів порнографічного характеру.

Також студентки долучилися до вивчення справи щодо ДТП, де на фоні дискримінації у іноземця поліціанти, перевищив свої службові обов’язки, забрали водійське посвідчення.

Неймовірним досвідом для майбутніх юристів став день, коли вони на власні очі побачили, як працює українська судова система зсередини. Спеціально для практикантів «Клініки прав людини» було організовано день практики у Суворовському районному суді міста Одеси. Тут молодь завітала до суддівського кабінету, де з представниками першої інстанції ознайомилася із структурою суду, розбирала реальні кейси та живі справи, вчилася виносити ухвали та вирішувала завдання щодо санкцій за скоєні правопорушення.

По закінченню учбової практики молодь отримала позитивні рекомендації та можливість стати частиною юридичної команди громадської організації «ПРОЖЕКТОР».