Соцпрацівники та союзники спільнот переймали досвід комунікації «Клініки прав людини» з клієнтами

28 липня 2022 року в рамках проєкту «Human Rights Clinic» команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» зібрала у конференц-залі одеського готелю «Айвазовський» соціальних працівників та вразливих до дискримінації спільнот, щоб розповісти про комунікацію з клієнтами в умовах воєнного часу. Спікерами семінару виступили керівник організації, адвокат Віталій Матвєєв та членкиня правління організації, юристка проєкту, адвокатка Кароліна Палайчук.

У першій половині заходу адвокат Віталій Матвєєв розповів про маніпулювання з боку клієнтів та як з такою поведінкою працювати. Він акцентував увагу на тому, що маніпуляції шкодять тим, хто стає їхньою жертвою. Якщо клієнт застосовує маніпуляцію, то для соціального працівника це небезпечно розвитком почуття моральної неповноцінності, безпорадності та провини. В нього знижується самооцінка, погіршується психологічне та фізичне самопочуття, а також втрачається емоційний інтелект, погіршуються професійні та ділові якості. Більш того, на маніпулятора витрачається багато ресурсів як власних, так й оточуючих. Як приклад, він навів, що бували випадки, коли соцпрацівники партнерських організації витрачали багато зусиль, часу й навіть коштів, зазнаючи маніпуляційних дій.

Взяла слово адвокатка Кароліні Палайчук. Вона розповіла про особливості обробки персональних даних клієнтів, зокрема людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, ЛГБТК+ та інших вразливих груп. Юристка на прикладах продемонструвала ефективну роботу зі зверненнями та доступом до інформації в умовах воєнного часу.

Друга частина семінару була спрямована на поліпшення комунікаційних навичок, необхідних для продуктивної роботи. Тут присутні вивчали власні рамки життя та можливість вийти за їхні межі, що дуже важливо для особистого та професійного розвитку.

На завершення заходу учасники долучилися до вправ із курсу акторського та ораторського мистецтва, а отримані навички спробували використати під час інтерв’ювання між один одним в форматі імпровізованої телерадіопередачі «Ранок у ПРОЖЕКТОРі».


Ця новина опублікована за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.