Спеціалісти ГО «ПРОЖЕКТОР» надали «психологічний» тривожний рюкзак для українських біженців та переселенців 🎦

27 січня 2023 року в рамках проєкту «Human Rights Clinic» команда громадської організації провела психологічно-мотиваційний вебінар «Українська нейромережа воєнного часу: відчуття, цінності, єдність».

На початку зустрічі керівник проєкту Віталій Матвєєв зазначив, що сьогодні українці порушують перед собою питання, чому ці події відбуваються зараз і саме з українською нацією. Адже повномасштабний напад з боку північного сусіда для більшості став несподіванкою і шоком. Проте українці є сильною нацією, а українське слово і відчуття, які переживають українці, – це інструмент, який допомагає йти вперед та боротися за суверенітет і незалежність країни.

Модератором зустрічі виступив координатор проєкту Олексій Лосинець, який підкреслив, що для українського народу – це не перша хвиля вимушеної еміграції, спричинена війною та її наслідками. Тому, на його думку, ця приналежність до історії свого народу дозволить більш легше пережити поточні події.

Втім, саме для швидшої адаптації в нових умовах, задля того, щоб не втратити зв’язок з рідним краєм, а разом з тим не заробити синдром вцілілого і «токсичну» провину, при цьому не отримати вигорання, долучившись до нових соціальних ролей – психологи Юлія Арсієнко та Анатолій Цехович зібрали «психологічний» тривожний рюкзак. В нього спеціалісти вклали декілька простих, але важливих інструментів збереження психологічного здоров’я. Серед них – розуміння власний цінностей, усвідомлення національної ідентичності, життєва позиція, правила виживання, вправи на заземлення, профілактичні рекомендації щодо знецінення себе та вигорання.

Зазначимо, захід підготовлено та проведено в рамках проєкту «Human Rights Clinic» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) та Посольства Канади в Україні.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.