ГО «ПРОЖЕКТОР» долучилась до обговорення спеціальної доповіді Омбудсмена щодо прав постраждалих внаслідок російської агресії проти України

31 січня 2023 року в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Грушевського відбулася зустріч представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області з представниками громадських правозахисних та благодійних організацій, які допомагають внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від збройної агресії людям. До заходу долучилися представники громадської організації «ПРОЖЕКТОР» – голова правління Віталій Матвєєв і проєктний менеджер Олексій Лосинець.

Ключовим питанням заходу стало детальне ознайомитися зі спеціальною доповіддю Омбудсмена щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України за період 24 лютого – 31 жовтня 2022 року, а разом з цим учасники зустрічі обговорили рекомендації щодо усунення порушення прав людини та можливості подальшої взаємодії.

Зазначимо, що доповідь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини ґрунтується на матеріалах діяльності Секретаріату Омбудсмена, аналітиці, підготовленій експертами Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза ІІ», а також на інформації, зібраній в міністерствах, інших органах влади, державних підприємствах та національних і міжнародних неурядових правозахисних організаціях.

Доповідь містить розділи, які стосуються прав ВПО, людей, які живуть в окупації, а також тих громадян, які знайшли прихисток в інших країнах.

Окремо приділена увага ситуації із депортацією та примусовим переміщенням українців до Російської Федерації та тимчасово окупованих територій України, а також іншим серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права і прав людини в ході бойових дій.